Австриецът Кристоф Баумгартнер отбелязва най-бързия международен гол в първите шест секунди на мача
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-24 | 17:20:49

Австриецът Кристоф Баумгартнер вкара най-бързия международен гол в събота, като му трябваха само шест секунди, за да намери вратата по време на победата на страната му с 2:0 срещу Словакия.

Веднага след началния удар той премина през словашката защита, преди да вкара топката в мрежата от далеч извън наказателното поле, предизвиквайки бурни празненства на и извън терена, докато беше нападнат от съотборниците си, а пътуващите австрийски фенове подскачаха нагоре-надолу по трибуните .

Голът на 24-годишния футболист беше дори по-бърз от удара на Лукас Подолски за Германия срещу Еквадор през 2013 г., който отбеляза седем секунди и беше предишният рекорд.

Австрия трябваше да чака повече от 80 минути за втория си гол, когато Андреас Вайнман удвои преднината си и осигури победа с 2:0.

Това не беше единственият изключително ранен гол за деня.

По-късно същата вечер Флориан Вирц вкара най-бързия международен гол на Германия, докато отборът му спечели победа с 2-0 срещу Франция в Лион, отнемайки само секунда повече от Баумгартнер, за да намери вратата.

Неговото усилие беше с няколко стотни от секундата по-бързо от Полдоски през 2013 г. и дойде от предварително планиран ход, след като той се захвана за дългия пас на Тони Кроос надолу от половината път, продължи непокрит и стреля в удар извън наказателното поле.

„Имахме много добър старт и началният удар беше планиран точно по този начин“, каза след това мениджърът на Германия Юлиан Нагелсман, цитиран от Ройтерс.

„Беше важно да защитим преднината и след почивката се подобрихме още повече и създадохме повече положения. Много съм доволен от начина, по който се борихме. Това е, което искаме, да даваме всичко всеки път.

Франция така и не се възстанови от такъв ранен удар и когато Кай Хаверц вкара втори гол за Германия малко след полувремето, Германия никога не се отказа от преднината си от два гола пред второто място на Световното първенство през 2022 г.

Източник: cnn.com