Автоголът на Шеймъс Коулман обрича Евертън на късна загуба от Борнемут
Breaking News | 2024-03-30 | 20:25:48

Автоголът на Шеймъс Коулман в добавеното време обрича Евертън на тежка загуба с 2-1 от Борнемут, тъй като изравниха най-лошата си серия от 12 мача без победа във Висшата лига .

Изравнителният гол на Бето в 87-ата минута, за да отмени откриването на Доминик Соланке, изглеждаше готово да спечели на отбора на Шон Дайш ценна точка, но късната намеса на Колман ги остави с празни ръце.

Това е ключово време за Евертън както на терена, така и извън него. Техният мажоритарен акционер Фархад Мошири каза преди мача, че остава уверен, че проточилото се поглъщане на клуба от 777 Partners ще приключи скоро и ще предвещава по-светло бъдеще.

Клубът също така трябва да научи решението на второ обвинение за нарушаване на правилата за печалба и устойчивост на Висшата лига, с възможност за допълнително отнемане на точки преди края на сезона в допълнение към шестте, които вече са загубили. положителен за страната на Dyche. Черешките никога не са губили у дома от Евертън във Висшата лига и гостите влязоха в мача без победа през 2024 г.

Следващото за Карамелите е пътуване до Нюкасъл, последвано от сблъсък за изпадане срещу Бърнли на Гудисън Парк.

В събота Борнемут направи началото на пролетното слънце и Антоан Семеньо отправи свиреп удар към Джордан Пикфорд, преди Луис Кук да отбие отскока.

Бавно Евертън започна да прерасне в играта и Доминик Калвърт-Люин, без гол от октомври, видя ранен опит, блокиран от Крис Мефам.

Евертън постепенно ставаше малко по-смел и Калвърт-Люин имаше най-добрия си шанс, когато топката падна при него от петата на Джеймс Тарковски, но той не успя да генерира необходимата мощност и Нето избута топката на безопасно място.

С наближаването на края на полувремето Борнемут се напрегна отново и Семеньо удари основата от греда, докато грабна изгубена топка, след като Джарад Брантуейт беше настигнал Тайлър Адамс.

Впоследствие домакините обжалваха неуспешно за дузпа, като Дайче и противниковият номер Андони Ираола започнаха да се дразнят в дузпите .

Темпото на играта се повиши след почивката и Дуайт Макнийл удари близката греда при опит за центриране, а защитниците на Борнемут с облекчение видяха изгубената топка, след като се отклони от Мефам.

>

След това Борнемут нанесе удар, когато Соланке влезе между Тарковски и Бен Годфри и засече с глава центриране на Лойд Кели, което доведе резултата му до 16 за сезона.

Евертън изглеждаше, че е спечелил малко вероятна точка, когато Нето изпусна Макнийлс центрира право в краката на Бето, който търкулна топката отблизо, за да остави Дайш да пробие във въздуха в дупката. сандъка, преди да падне агонизиращо в мрежата.