Айзая Хартенщайн от Knicks доминира с отскачащ шедьовър
New York Post | 2024-01-04 | 10:55:26

Айзая Хартенщайн винаги е смятал, че е титуляр.

Сега той може да го покаже на всички останали.

Центърът отново доминираше в боя при победата на Никс със 116-100 над Булс в сряда вечер в Гардън, като записа най-високото в кариерата си 20 борби и изравни най-високото в кариерата си с пет блокади.

Немско-американецът спечели чашата срещу Андре Дръмънд от Чикаго.

„[Показвам, че] мога да играя тази роля. Това е най-голямото нещо“, каза Хартенщайн. „Винаги съм имал увереността, че наистина мога да играя, но никога не съм бил в тази ситуация.

„Преди, да, завършвах игри, но сега постоянно играя повече от 30 минути. Чувствам, че мога да продължа да надграждам върху това.“

Хартенщайн прие тази разширена роля след контузията на Мичъл Робинсън, който може да приключи за сезона, след като претърпя операция на глезена.

След грубо начало - което включва рязък спад във вътрешната защита - Хартенщайн изглежда е намерил бразда.

В предишния мач — победа над Тимбъруулвс — той имаше три блокади, включително две отхвърляния на акцента срещу центъра Руди Гобер.

„Впечатлен съм от начина, по който той защитава джантата, ако трябва да бъда честен“, каза Джулиъс Рандъл. „Свикнали сме Мич да прави това – да прикрива грешките си, когато бъдем победени от дрибъла. Но той е чудовище, което прави това сега. А да се изправиш срещу Дръмонд и да вземеш 20 борби, не е лесно. Така че той беше невероятен.“

Можете да благодарите на холивудските стачки за късния сигнал в сряда.

вижте също

Julius Randle и OG Anunoby (вмъкване)

Новият облик на Никс показва повече положителни признаци за победа над Рокетс

Тъй като стачките на сценаристите и актьорите оставиха ABC с недостиг на оригинални програми, станцията насрочи допълнителни игри на НБА – по една всяка сряда през януари в 20:30 ч. — с Никс-Булс като пускане.

Той замества една от двете игри на ESPN, които обикновено излизат час по-рано в сряда.

Това беше последният домакински мач за сезона досега за Никс, въпреки че имат още два от 20:30. съвети през уикенда в MSG — срещу Лейкърс на 3 февруари и Селтикс на 24 февруари.

И двете игри също са на ABC.

Считайки сряда, Никс имат 28 оставащи домакински мача — наравно с Хоукс за повечето в НБА.

Те добавиха домакинска игра наскоро към графика, след като бяха изгорени от турнира в сезона. Поради промени в графика, свързани с турнира на комисаря Адам Силвър, Никс останаха само с 40 домакински мача – включително само четири от 10 комбинирани мача срещу Бъкс и Селтикс.

И така НБА промени мястото на мача си срещу Пистънс на 26 февруари от Детройт на Ню Йорк. Според Forbes Никс са генерирали 154 милиона долара през миналия сезон от приходи.

Пистънс, междувременно, спечелиха само $46 милиона.

„Не съм сигурен, че всичко това се случи в това. Мисля, че това беше страничен продукт от турнира в сезона и след това от дисбаланса в графика“, каза Том Тибодо. „Знаехте, че няма да бъде перфектно от самото начало и мисля, че те просто го промениха, видяха, че това е начин за балансиране. Така че мисля, че идва повече от лигата.”

Малачи Флин все още не беше на разположение, за да направи своя дебют в Никс.

Резервният пойнтгард, който беше част от пакета, изпратен от Торонто, не можа да тренира и пристигна с „ощипан глезен“, разкри Тибодо преди мача в сряда.

Флин игра шест минути за Раптърс в събота и беше разменен на следващия ден.

Очаква се той да се състезава с Майлс Макбрайд за минути като дубльор на Джейлън Брънсън, въпреки че Макбрайд, който се затрудняваше в сряда, бе даден първи при възможността.

„Просто останете готови“, каза Тибодо. „Ще видим как ще се развие.“

Другата битка е за резервни минути в предния корт между Jericho Sims и новодошлия Precious Achiuwa.

Навлизайки в сряда, Симс не беше играл, откакто изкълчи глезена си на 18 декември, въпреки че беше здрав и на разположение за предишните два.