Айзая Хартенщайн се завръща в състава на Никс с процъфтяване
New York Post | 2024-01-28 | 02:44:34

Никс ​​приветстваха победа и, което е по-важно, приветстваха завръщането на основен участник.

Айзая Хартенщайн, който беше пропуснал редки два поредни мача, се завърна и изглеждаше като себе си при победата на Никс със 125-109 над Хийт в Гардън в събота.

Хартенщайн завърши с четири точки и шест борби за 16 минути, очевидно надграждайки след краткото си време на пейката.

Големият мъж бе играл в 164 поредни мача – и всеки един от мачовете на Никс, откакто се присъедини към отбора миналия сезон – преди да пропусне победи над Нетс и Нъгетс заради ахилесова тендинопатия.

Хартенщайн беше възпрепятстван от същия ляв Ахил миналия сезон, но успя да продължи.

Преди мача Том Тибодо каза, че е възможно Хартенщайн да се справи с тази контузия.

„Когато сте през сезона, практически всеки играч се занимава с нещо в момента“, каза главният треньор. „Но ние няма да го излагаме на опасност.“

Jericho Sims и Precious Achiuwa играха добре, когато бяха притиснати в действие.

Центърната дълбочина на Никс беше сила и трябваше да бъде с Мичъл Робинсън (операция на глезена) от началото на декември.

Все още няма точен график за завръщането на Робинсън.

Ачиуа се засили в събота, когато игра 31 минути и се бори отдолу през цялото време с Бам Адебайо.

Ачиуа завърши с четири точки, 10 борби, две блокади и открадната топка.

Като цяло той беше плюс-19 и изглеждаше все по-удобен с новия си отбор.

Играта беше отложена на полувремето, когато изглеждаше, че часовниците за удар не се включват.

Проблемът беше отстранен за няколко минути.

Тибодо за неотдавнашния изблик около НБА, в който Лука Дончич вкара 73, Джоел Ембийд 70 и Девин Букър и Карл-Антъни Таунс 62: „Доста зрелищно е да се види как се правят удари, които се случват. Мисля, че това го прави вълнуващо, но от друга страна всички промени в правилата благоприятстваха нападението.

„През 90-те това вероятно беше по-скоро обратното и след това го поправиха. Така че обичам да виждам добре балансирана игра, в която има страхотна защита, страхотна атака. … Мисля, че това прави плейофите вълнуващи, защото изглежда, че се играе повече защита.“

Сред тези в Celebrity Row: капитанът на Yankees Арън Джъдж.