Банчеро води Меджик над Раптърс 113-103
Global News | 2024-03-16 | 04:07:19

ТОРОНТО – Паоло Банчеро флиртува с трипъл-дабъл, докато Орландо Меджик победи Торонто Раптърс с недостатъчен персонал 113-103 в петък.

Banchero завърши със 17 точки, девет борби и осем асистенции, докато Орландо (39-28) спечели за седми път в девет мача. Франц Вагнер добави 19 точки и седем борда.

Гари Трент-младши отбеляза рекордните за сезона 31 точки и изравни рекорда за сезона от седем тройки, докато Торонто (23-44) загуби шестия си пореден мач .

Имануел Куикли направи дабъл-дабъл с 10 точки и 10 асистенции, докато Джордан Нвора влезе от резервната скамейка на Раптърс с 14 точки.

Нападателят на Торонто Ар Джей Барет от Мисисауга, Онтарио, пропусна мача, тъй като скърбеше за смъртта на по-малкия си брат.

Отсъствието му добави към проблемите в състава на отбора на Раптърс, който вече липсваше звездният нападател Скоти Барнс (счупена ръка) и центърът Якоб Поелтъл ( скъсана връзка на ръката) от стартовия състав. Резервният център Крис Баучър (частично разкъсан MCL) от Монреал също не беше на разположение.

Минута на мълчание беше спазена преди мача в чест на 20-годишния Нейтън Тайлър Барет. Raptors и Canada Basketball обявиха съвместно, че по-младият Барет е починал във вторник.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

RJ Barrett пропусна загубата със 113-104 в сряда в Детройт и мача в петък. Старши треньорът на Торонто Дарко Раякович каза, че няма график за завръщането на по-възрастния Барет.

„Той ще отнеме толкова време, колкото е необходимо, за да преживее този труден период за него и семейството му“, каза Раякович. „Ние поддържаме връзка с RJ и неговото семейство и нашите мисли и молитви са с тях. Надяваме се, че могат да почувстват нашата подкрепа и любов.“

Резервният гард на Раптърс Джахмиус Рамзи вкара тройка от 25 фута при 2:45 минути преди края на първата четвърт, за да изравни мача 22-22. След това двата отбора си размениха голове от игра, след което Нвора направи опашка и изтощи наказателно хвърляне за първата преднина на Торонто в мача и направиха 27-24. четвърт и отвори преднина от девет точки. Орландо обаче се откъсна от това предимство. Вагнер направи пилотна линия с 5:30 преди края на втория, за да вземе преднина от една точка. Той вкара осем точки в четвъртината, докато Меджик водеше с 50-48 в паузата.

Нвора проби тройка от 26 фута при 4:26 оставащи точки в третата, за да даде на Торонто 69-67 водят с 4:26. Нвора отскочи на корта, нападайки разпродадената публика на Scotiabank Arena от 19 800, докато Раптърс спечелиха първата си преднина от втората четвърт.

Орландо отвърна на удара с 14-0 за най-голямата си серия водеща на играта. Банчеро имаше пет от тези точки и асистира за три други гола от игра. Меджик поведоха с 84-73 към последната четвърт.

Меджик поведоха с цели 19 точки през четвъртата четвърт, но Торонто се вкопчи обратно, намалявайки разликата до само седем точки, когато новобранецът нападател Грейди Дик отбеляза гол от полето на ръба.

Това обаче не забави Орландо, тъй като гостите удържаха победата.

СЛЕДВА — Раптърс завършват излязоха със своята поредица за дома и дома в Орландо в неделя вечерта.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 15 март 2024 г.