Барън бележи, Хелбуйк е перфектен, когато Уинипег Джетс победи Шаркс с 1-0
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-02-15 | 05:21:33

Лошата новина за Уинипег Джетс е, че все още се борят да вкарват голове.

Добрата новина е, че в сряда вечерта срещу Сан Хосе това нямаше значение, тъй като те победиха Шаркс с 1-0 за втората си поредна победа.

При първия медиен таймаут Джетс все още не отбелязаха удар към вратата, докато Шаркс имаше четири, но от този момент нататък Уинипег доминираше в началния период, надигравайки Акулите с 15-0 и печелейки първия гол в мача.

Малко след като Уинипег се провали при шанс за силна игра, Нийл Пионк изпрати шайба на вратата. Беше отразен по пътя от Адам Лоури, преди да отскочи от ръкавицата на Морган Барън и покрай Каапо Кахконен с 2:13 за първи път.

Уинипег получи втори шанс за силна игра само десет секунди по средата рамка, но отново останаха празни, генерирайки само един удар, тъй като сега са 1-към-32 в силовата игра в последните си 11 състезания.

Наказателното убийство свърши работата няколко минути по-късно , печелейки по-добри шансове за гол, отколкото Акулите през двете минути, прекарани на Коул Перфети в наказателното поле.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Нито един отбор не успя да намери вратата в периода, като Уинипег отново доминираше на часовника за удари с 16-8, но най-добрият шанс принадлежеше на Акулите.

След отказа на Микаел Гранлунд на прага Конър Хелебюк загуби следите на шайбата близо до гънката. Антъни Дюклеър прати шайбата към мрежата и тя изчисти полето на Хелбюйк, но Марк Шайфеле влезе зад вратаря на Джетс, за да блокира изстрела, плъзгайки шайбата в ъгъла с ръкавицата си, след като шайбата удари леда.

Длъжностните лица прегледаха играта, за да се уверят, че шайбата никога не е пресичала голлинията и отсъствието на леда е потвърдено, запазвайки преднината на Уинипег от 1-0 непокътната до последния период.

Сан Хосе настоя здраво за изравнителния гол да започне третия, но Уинипег издържа на бурята и заключи нещата през по-голямата част от периода.

Уинипег също не можа да намери застрахователен маркер, тъй като мачът остана 1-0 в последната минута, преди акулите да дръпнат Кахконен за допълнителния нападател, но не успяха да съберат много, преди да прозвучи последният клаксон.

Хелебуйк спря 18 изстрела, за да спечели третото си изстрелване за сезона, докато Кахконен отхвърли 39 изстрела при тежка загуба .

Въпреки победата, Уинипег вече има осем поредни мача, без да вкара повече от два гола, отбелязвайки само девет гола през този период от време и само 15 в последните си 12 мача.

Джетс ще се опитат да удължат поредицата си от победи до три мача в събота вечер, когато гостуват на водещия в НХЛ Ванкувър Канъкс.

Източник: globalnews.ca