Барет помага на наранените Раптърс след Хорнетс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-03-04 | 03:35:19

ТОРОНТО – RJ Барет от Мисисауга, Онтарио, имаше 23 точки и девет борби, докато наранените Торонто Раптърс удържаха Шарлът Хорнетс със 111-106 в неделя.

Имануел Куикли направи дабъл-дабъл с 22 точки, 11 асистенции и седем борби, докато Торонто (23-38) игра без звездата Скоти Барнс, който счупи ръката си в петъчната загуба със 120-105 от Голдън Стейт Уориърс.

Очай Агбаджи започна на мястото на Барнс и вкара 13 точки с най-високите в кариерата си девет борби. Гари Трент-младши добави 17 точки.

Недостатъчният екип Раптърс получи нов удар, когато титулярният център Якоб Поелтл напусна играта в края на първото полувреме с изкълчен ляв кутре.

Майлс Бриджис оживи в третата четвърт и завърши с 20 точки, докато Шарлот (15-46) загуби четвъртата си поредна загуба. Брандън Милър и Грант Уилямс имаха дабъл-дабъл, като Милър вкара 26 и свали 10 дъски, а Уилямс има 18 точки с 13 борби.

Старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович каза, че Барнс не е бил на Scotiabank Arena на неделя. Гардът Брус Браун също беше аут за Торонто, като пропусна мача поради възпаление на дясното коляно.

„Оценяваме опциите за (Барнс), каква ще бъде следващата стъпка“, каза Раякович преди игра, признавайки, че операцията е възможна. „Ще знаем повече през следващите ден-два каква ще бъде следващата стъпка.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

„Това ще бъде възможност за него да разсъждава върху сезона и да продължи да подкрепя съотборниците си, поддържайки връзка с всички.“

Брайс Макгоуенс и Уилямс направиха наказателно хвърляне в последната минута от първата четвърт, когато Шарлът изгради преднина от 29-27 в началото.

Куикли се насочи в скок от 9 фута с 5:18 до края на втората, за да даде на Торонто преднина от една точка. Това завърши серия от 9-0 за домакините.

Двата отбора останаха един срещу друг през останалата част от четвъртта, докато Барет не удари 55 секунди до края на полувремето, а след това Куикли завърши с удар пауза с 23 секунди на часовника, докато Раптърс водеха с 52-48 в паузата.

Поелтл напусна корта с 42 секунди преди края на втората четвърт, с Кели Олиник от Камлупс, Британска Колумбия, и Джонтай Портър засилване в негово отсъствие.

Въпреки че напускането на Poeltl позволи на Бриджис да стигне до коша – той вкара 16 от точките си само през третата четвърт – Raptors не бяха забавени. Трент имаше 11 точки, а Барет добави седем точки в четвъртината, докато Торонто поведе с 82-75.

Уилямс вкара осем последователни точки в последните четири минути на мача, за да доближи Хорнетс до две точки. След това Дейвис Бертанс проби тройка, за да направи резултата 103-102 за Шарлът.

Куикли потопи два наказателни удара с 57 секунди до края, за да поведе отново.

С 19 512 фенове на Scotiabank Arena скандираха „DE-FENCE!“ Барет получи рикошер в защита и Куикли беше фаулиран, след като дриблира топката над половината игрище. Куикли изпълни и двете последващи свободни хвърляния, за да направи резултата 106-103 за Торонто с 24,6 секунди на часовника.

При последвалото притежание на Шарлът, Бертанс удари опит за три точки от ръба и Куикли получи отскок, веднага рисувайки фаул. Отново той изпълни и двете наказателни хвърляния.

Уилямс беше фаулиран, докато Хорнетс се опитваха да навлязат и направи своя един наказателен удар. Милър се насочи към мрежата за неоспоримо полагане, когато Шарлът най-накрая стигна до вход и Трент беше фаулиран при вход на Торонто. Той изпълни едно от двете си наказателни хвърляния и след това открадна топката за лесно подаване за крайния резултат на мача.

СЛЕДВА — Раптърс приемат Ню Орлиънс Пеликанс във вторник.

Шарлот посреща Орландо Меджик във вторник.