Баркли Гудроу от Рейнджърс е под въпрос да се изправи срещу Кепитълс след контузия с шайба
New York Post | 2023-12-09 | 04:44:34

Не е ясно дали Баркли Гудроу ще пътува до Вашингтон с Рейнджърс този уикенд, за да играе с Кепитълс в събота, след полезното събитие нападателят вкара шайба в лицето в първия период на загубата на клуба с 6-2 от Сенаторите в Отава.

Гудроу не участва в тренировката през последните два дни, което може да означава, че има по-голям проблем от просто изгубен зъб.

„Той беше на пързалката тук днес“, каза главният треньор Питър Лавиолет след тренировка в петък. „Виждаме как е той.“

Ако Гудроу не може да играе в събота, се очаква повиканият Райли Неш да заеме негово място. 34-годишният център се пързаля на мястото на Гудроу на четвъртата линия с Джими Веси и Тайлър Питлик в петък.

Неш, който подписа двугодишен договор с Рейнджърс през юли, не е играл в НХЛ от плейофите 2021-22 с Лайтнинг. Последният му мач беше на 26 юни 2022 г. срещу Avalanche.

Канадският нападател идва с 627 мача в NHL в шест различни отбора, включително Hurricanes, Bruins, Blue Jackets, Jets и Lightning.

В 20 мача с Hartford Wolf Pack този сезон Наш отбеляза девет гола и направи 10 асистенции за 19 точки. Той също така в момента притежава рейтинг плюс девет, заедно с 26 наказателни минути.

Защитникът Адам Фокс е готов да се пързаля в своята 300-та игра в НХЛ в събота.

Сред защитниците на НХЛ неговите 212 асистенции са шестият най-голям брой през първите 300 мача в кариерата, докато неговите 251 точки са 14-ти най-много.

Проспектите на Рейнджърс Гейб Перо и Дрю Фортескю бяха включени в предварителния списък на отбора на САЩ за Националния отбор за юноши на САЩ за 2024 г.

Рейнджърс трябва да играят в третата си поредна програма този уикенд, като гостуването в събота е последвано от среща с Кингс у дома в неделя.