Баркли Гудроу се завръща в състава на Рейнджърс, след като се изправи срещу шайба
New York Post | 2023-12-11 | 07:44:34

Баркли Гудроу се върна в състава на Рейнджърс във втората вечер на поредния им мач в неделя срещу Кингс, след като 30-годишният играч пропусна предишния мач във Вашингтон.

Разкрито като решение по време на игра от старши треньора Питър Лавиолет, Гудроу взе загрявка с цял лицев предпазител и в крайна сметка се върна на обичайното си място на четвъртата линия между Джими Веси и Тайлър Питлик.

„Това беше и за Гуди, като му дадохме да разбере колко е важен за нашия отбор“, каза Лавиолет за започването на Гудроу и останалите от четвъртата линия при победата на Рейнджърс с 4-1 над Лос Анджелис.

„Връщам го обратно там. Отсъстваше за няколко дни. Очевидно нещо се е случило и е трябвало да отдели малко време. За да се върне и да се намеси. Говорихме за това, беше добър мач [с горната линия на Кингс Куинтън Байфийлд, Анзе Копитар и Адриан Кемпе].

„Не се придържахме към това на 100 процента, но те вероятно са уловили 60 до 70 процента от смените си срещу тази линия. Мислех, че са свършили страхотна работа. Мислех, че се връща с това, с което току-що се справи, мислех, че също играе страхотна игра.”

Гудроу беше принуден да отиде в съблекалнята в първия период от загубата на Сините фланелки с 6-2 в Отава във вторник, когато опит за задържане го удари право в лицето и му изби един-два зъба.

Той беше извън терените до края на мача и след това пропусна следващите две тренировки.

В 24 мача този сезон Гудроу има един гол и две асистенции с 30 наказателни минути за сезона.

Въпреки че допусна две поредни загуби, Laviolette избра да запази по-голямата част от линиите същите – освен повторното вкарване на Goodrow и обръщането на Blake Wheeler и Jonny Brodzinski.

„Има някои неща, които се появиха, но трябваше да ги разклатим, независимо от контузиите“, каза Лавиолет преди мача. „Все още мисля, че единствената линия, единствената линия, линията на [Венсънт] Трочек [с Артеми Панарин и Алексис Лафрение], остава наистина динамична и обидна. Все още не искам да се доближавам до него. Мисля, че правят много добри неща.

„Не бих се разклащал след Отава, защото това са неща, които трябва да направим по-добре от дефанзивна гледна точка. Атаката и обидата бяха там. [Срещу Кепитълс], бих искал да дам шанс на тези момчета да отговорят и да видя как ще се справят.”

Така в горната линия бяха Крис Крейдър, Мика Зибанеджад и Уилър, докато Уил Куйл, Ник Бонино и Бродзински се пързаляха на третата единица, а Веси, Гудроу и Питлик бяха на четвъртата линия.

Планира се Рейнджърс да отсъстват в понеделник, преди да се върнат към игра срещу Мейпъл Лийфс във вторник в Гардън.

Нападателят Райли Неш беше преназначен в АХЛ Хартфорд след победата в неделя.