Бърнли даде тласък на надеждите за оцеляване с победа в Шефилд Юнайтед
Breaking News | 2024-04-20 | 19:09:48

Бърнли победи с 4-1 в Шефилд Юнайтед в битката на последните двама, за да си хвърли спасителен пояс във Висшата лига.

Джейкъб Бруун Ларсен и Лоренц Асиньон отбелязаха в рамките на две минути и срещу хода на играта в края на първото полувреме, преди Блейдс да заплашат да се върнат, когато Гус Хамер върна един назад в началото на второто.

Но поредните голове на Лайл Фостър и резервата Йохан Берг Гудмундсон разбиха надеждите на Блейдс, тъй като Бърнли запази късната си заявка за оцеляване.

Отборът на Венсан Компани вече взе 10 точки от последните си седем мача и се изкачи до три точки точки от 17-ия Нотингам Форест, който играе срещу изпадащия съперник Евертън в неделя.

Босът на Блейдс Крис Уайлдър каза тази седмица, че иска отборът му да продължи битката си за оцеляване възможно най-дълго и те създадоха по-доброто шансове за първото полувреме.

Усилие на Оли Макбърни от близка дистанция беше добре спасено от вратаря на Бърнли Ариянет Мурич, който отново спаси отбора си, когато парира удара на Бен Бреретън Диас.

Надигащият се удар на Макбърни след това направи още едно спасяване от Мурич, но срещу хода на играта, гостите удариха два пъти за две минути, когато интервалът наближи, за да зашеметят Брамал Лейн. -въртене на педала и когато неговият блокиран удар се отби към Бруун Ларсен, нисък удар на последния се отклони от Джейдън Богъл и се насочи към близката греда.

Вратарят на Блейдс Иво Гърбич беше изваден от равновесие от рикошета и той беше две минути по-късно отново остана с плоско стъпало.

Асиньон се стрелна между Бен Озбърн и Бреретън Диас от десния край на зоната и ударът му с пръсти мина през краката на Остън Тръсти и излетя високо в мрежата Опънатият ботуш на Грбич за първия му гол в Бърнли.

Остриетата бяха близо до намаляване на изоставането си от два гола в началото на втория период, когато ударът на Джеймс Макати беше блестящо спасен от Мурич и домакините бяха обратно в 52-ата минута.

Хамер проби в Асиньон от левия край на наказателното поле и направи превъзходен удар с десния крак в далечната греда.

Мурик отказа на Бреретон Диас изравнителен гол с още едно спасяване от най-висока класа, преди надеждите на домакините да получат силен удар.

Асиньон мародерства отдясно и извади Фостър с ниска топка в наказателното поле и нападателят не направи грешка от шест ярда.

McBurnie стреля малко настрани, докато Blades продължиха да натискат напред, но бяха ужилени отново в 71-ата минута, когато Gudmundsson завъртя добре по-малко от минута след като влезе от пейката, за да замени Витиньо .

След това Гудмундсон разтърси един пост и с феновете на Блейдс, които си тръгваха с ордите си, Кларетс спокойно видяха едва втората си победа за годината.