Барселона може да поиска повторение на Реал Мадрид, ако „фантомният гол“ се счита за законен
Breaking News | 2024-04-23 | 12:21:33

Президентът на Барселона Жоан Лапорта заплаши със съд и може да поиска повторение, след като на неговия отбор беше отказан гол срещу Реал Мадрид през уикенда.

Ламине Ямал смяташе, че е вкарал в 28-ата минута на загубата с 3-2 от Ла Лига на Бернабеу в неделя, но след продължителна проверка на ВАР беше решено, че топката не е преминала линията.

Испанското състезание не използва технология за голлиния.

Президент @JoanLaportaFCB: „Инструменти като VAR трябва да помогнат за постигането на по-справедлива конкуренция и не иначе." pic.twitter.com/43sOsSGWwz

— ФК Барселона (@FCBarcelona) 22 април 2024 г.

Лапорта е поискал кадри и аудио от решението за този инцидент с „фантомен гол“ от Испанската футболна федерация и след това ще обмисли по-нататъшни действия.

Той каза в изявление на уебсайта на клуба, fcbarcelona.com: „Ако, След като тази документация бъде анализирана, клубът разбере, че е допусната грешка при преразглеждането на инцидента, ние ще предприемем всички налични мерки, за да обърнем ситуацията, без да пренебрегваме, очевидно, всички необходими правни действия.

„Ако се потвърди, че това е бил законен гол, ще продължим напред и не отстъпваме да поискаме мачът да бъде преигран, точно както се случи в друг мач в Европа поради грешка на VAR.“

Лапорта имаше предвид решението да се преиграе Белгийската професионална лига между Андерлехт и Генк поради грешка на VAR по-рано този сезон.

Реал спечели мача с 3-2 с победител в добавеното време от Джуд Белингам и вече са на 11 точки пред Барса в горната част на таблицата.