Барселона защитава титлата в Шампионската лига за жени с победа над Лион на финала
Breaking News | 2024-05-25 | 23:17:48

Попадения през второто полувреме на носителките на Златната топка Айтана Бонмати и Алексия Путелас вдъхновиха защитата на титлата на Барселона в Шампионската лига за жени и първата четворка с победа с 2-0 над Лион в Испания.

Бонмати, обявена за най-добрата футболистка в света миналата година, наруши резултата в 63-ата минута преди Путелас, която пое капитанската лента, когато тя беше въведена в третата минута на добавеното време, гарантира, че името на нейния клуб ще бъде издълбано върху трофея за трети път в историята му.

Това беше първият път, когато Барса изведе състав, включващ английския полузащитник Кийра Уолш и особено в -от Луси Бронз, някога е побеждавал френските шампиони в пет пъти, правейки това пред рекордна публика от 50 827 за финал на Шампионската лига за жени на стадион Сан Мамес в Билбао.