Байер Леверкузен печели първата си титла в Бундеслигата - слага край на 11-годишната серия на Байерн Мюнхен
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-04-14 | 22:36:34

Те са на 16 точки пред Байерн Мюнхен с пет оставащи мача.

Това е първият трофей Леверкузен спечели, откакто спечели Купата на Германия през 1993 г.

Изображение: Треньорът Шаби Алонсо празнува спечелването на титлата. Снимка: Reuters

Привържениците нахлуха на терена, когато вкараха четвъртия си гол седем минути преди края, докато последните моменти се играха в гъст червен дим, докато играчите на резервната скамейка танцуваха, пляскаха заедно с песни и се прегръщаха.

Крайният гол, отбелязващ първи хеттрик в кариерата на германския полузащитник Флориан Вирц, предизвика по-голямо нахлуване на терена, когато реферът приключи мача сред възторжени сцени.

Нападателят Виктор Бонифаций разсея всички ранни моменти нерви с дузпа през първото полувреме, след което швейцарският национал Гранит Джака отправи удар от далечна дистанция, за да направи 2-0 половин час преди края.

Леверкузен бяха безмилостни, когато Вирц вкара последните три гола в малко над 20 минути.

Изображение: Играчите празнуват спечелването на титлата. Снимка: Ройтерс

Прочетете още:
Юрген Клоп за готвенето и живота след Анфийлд

Клубът е на път да постигне исторически требъл, като държи преднина срещу Уест Хем в Лига Европа и ще се изправят срещу втородивизионния Кайзерслаутерн на финала за Купата на Германия.

Те са в серия от 43 мача без загуба във всички състезания и удължиха най-дългата серия без загуба в един сезон в Бундеслигата до 29 мача .

Изображение: Снимка: Reuters

Когато 42-годишният Алонсо беше назначен за треньор през октомври 2022 г., клубът се бореше близо до дъното на таблицата в Бундеслигата.

„Това е голям успех за клуба", каза той. „Първият път е специален за всички. Можем да кажем, че бяхме част от този голям ден за Байер Леверкузен. Чувството е страхотно.“

Бившият играч на Арсенал Джака, който е капитан на Леверкузен, каза, че е било „много, много трудно е да се намерят точните думи".

Той добави: „Направихме нещо повече от специално тази година, този манталитет да печелиш всеки мач е невероятен."

Източник: skynews.com