Байерн Мюнхен е победен за ТРЕТИ пореден мач, тъй като напрежението върху Томас Тухел расте, като неговият отбор изостава от ОСЕМ точки пред Байер Леверкузен след шокиращо поражение с 3-2 от Бохум... тъй като Дайот Упамекано отново е изгонен
Daily Mail | 2024-02-18 | 00:32:18

Но след поредното катастрофално представяне Байерн сега изостава с осем точки от Леверкузен, а надеждите им за титлата в Бундеслигата висят на косъм.

Байерн започна сблъсъка ярко, като Джамал Мусиала изведе своя отбор с 1-0 в рамките на 14 минути, докато пробиваше в спокоен финал от тесен ъгъл.

Байерн Мюнхен загуби третия си пореден мач, след като беше победен с 3-2 от Бохум

Надеждите на Байерн за титлата висят на косъм, тъй като изостават на осем точки от Байер Леверкузен

Поражението също натрупва натиск върху Томас Тухел, като Байерн е заплашен да пропусне титлата в Бундеслигата за първи път от 2011-12 г., след като я спечели в продължение на 11 последователни сезона

Вашият браузър не поддържа iframes.

Въпреки това, японската звезда Такума Асано изравни, а Кевен Шлотербек след това изведе домакините напред в резултата на полувремето.

Нещата вървяха от лоши към по-лоши за Байерн, като Дайот Упамекано - който беше изгонен в средата на седмицата срещу Лацио - беше отстранен отново, след като получи два жълти картона, като вторият му картон водеше до дузпа, след като удари с лакът съперник в наказателното поле.

Кевин Стогер изглеждаше, че потвърди победата от място, въпреки че Мануел Нойер получи ръка усилие, но не успя да го предотврати.

Хари Кейн върна едно в добавеното време, за да даде надежда на своя отбор, преди капитанът на Англия да пропусне огромен шанс за смъртта, като 30-годишният играч е виновен за разточителство пред вратата по време на сблъсъка.

Поражението дойде, въпреки че Байерн имаше 70 за цент притежание и също така следва победата на Леверкузен с 2-1 над ФК Хайденхайм в събота.

Всичко това означава отбора на Шаби Алонсо - който остава непобеден в лигата този сезон - имат осем точки пред Байерн с 12 мача до края и сега германският гранд е застрашен да пропусне титлата в Бундеслигата за първи път от 2011-12 г., след като я спечели в 11 последователни сезона.

Мачът беше помрачен и от продължително 15-минутно закъснение през първото полувреме, като феновете хвърляха тенис топки на терена в знак на протест срещу планираните чуждестранни инвестиции в Бундеслигата, принуждавайки играчите да напуснат терена и да се спуснат по тунела.

Дайот Упамекано беше изгонен за втори пореден мач и допусна късна дузпа

Това беше запомнящо се представяне и резултат за Бохум, тъй като те предизвикаха огромен шок

Мачът беше отложен, тъй като феновете протестираха срещу планираните чуждестранни инвестиции в Бундеслигата

Няколко други мача бяха отложени през последните седмици поради протести - включително почти всеки мач от Бундеслигата през уикенда - след като германските клубове одобриха противоречиво предложение да продадат дял от бъдещите телевизионни приходи на частен капиталов инвеститор през декември.

Байерн се завръща в игра следващата събота вечерта, когато приема РБ Лайпциг в сблъсък, който почти се превърна в задължителна победа и на двамата за Тухел и колебливите надежди на клуба за титлата.