Байерн Мюнхен осъжда расистки обиди, отправени към защитника Дайот Упамекано след поражението в Шампионската лига
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-15 | 13:30:37

Байерн Мюнхен "категорично осъди" расистки обиди, насочени към защитника Дайот Упамекано след загубата на отбора от Шампионската лига срещу Лацио.

Упамекано беше изгонен през второто полувреме на мача от осминафиналите в сряда за предизвикателство в наказателното поле срещу Густав Исаксен, след което Чиро Имобиле вкара последвалия точен удар за Лацио.

Това се оказа решаващият момент в мача, тъй като италианската страна спечели с 1-0.

След мача бяха оставени расистки коментари на страницата на 25-годишния Упамекано в Instagram, включително словесни обиди и емотикони на маймуни и горили.

„ФК Байерн категорично осъжда расистките коментари, насочени към Дайот Упамекано в социалните медии“, се казва в изявление на клуба, публикувано в X, известен преди като Twitter.

„Всеки, който коментира омразни думи като тези, не е фен на нашия клуб. Всички сме зад теб, Упа!“

Упамекано все още не е коментирал публично расистките коментари. CNN се свърза с защитника чрез Байерн за коментар.

CNN се свърза с Meta, която притежава Instagram, за коментар.

Байерн отправи 17 удара срещу Лацио, но не успя да вкара един в целта, като падна до второ поражение за пет дни, след като загуби с 3-0 срещу Байер Леверкузен в събота.

Последователните загуби увеличават натиска върху мениджъра Томас Тухел и Байерн ще се опита да обърне равенството срещу Лацио, когато страните се срещнат за реванша в Мюнхен на 5 март.

„Разбира се, ние сме разочаровани и ядосани от поражението“, каза Тухел. „Не знам защо, но загубихме сюжета на полувремето. Загубихме мача, не че Лацио го спечели.

„Беше добро първо полувреме. Имахме една страхотна възможност за гол и две нормални. Но в крайна сметка останахме без удари към вратата и това означава, че и ти не можеш да вкараш.”

Байерн, шесткратен европейски шампион, не успя да премине отвъд осминафиналите на Шампионската лига само веднъж от сезон 2010/11, губейки от Ливърпул в елиминациите за 2018/19.

Пет точки зад Леверкузен в Бундеслигата, клубът също е застрашен да не успее да спечели националното първенство на Германия за първи път от 12 години.

Източник: cnn.com