Байерн Мюнхен остро осъждат расистките коментари, направени към Дайот Упамекано в социалните медии, след като той беше изгонен по време на поражението с 1:0 от Лацио
Daily Mail | 2024-02-15 | 02:41:19

„Всеки, който коментира омразни думи като тези не е фен на нашия клуб.'

'Всички сме зад теб, Упа!'

Байерн Мюнхен категорично осъди расистките коментари към Дайот Упамекано

Упамекано беше изгонен по време на поражението на Байерн Мюнхен с 1-0 срещу Лацио в сряда

Бранителят получи червен картон за оспорване на Густав Исаксен от Лацио през второто полувреме

Вашият браузър не поддържа iframes.

Упамекано изглежда се протегна, за да блокира изстрел на Исаксен, но не успя да предизвика предизвикателството му, заставайки на крака на нападателя на Лацио.

Реферът Франсоа Летексие впоследствие присъди директен червен картон на френския национал и дузпа срещу Байерн Мюнхен за нарушението.

Чиро Имобиле впоследствие се засили, за да вкара победния гол от място, което в крайна сметка щеше да подпечата победата за страната от Серия А.

Това означава, че Байерн ще трябва да отбележи два гола, за да си осигури място на четвъртфиналите на Шампионската лига в реванша от този двубой на Алианц Арена през март.

Те също така ще бъдат без Упамекано, чието изгонване означава, че сега ще бъде спрян за следващия мач.

Реферът Франсоа Летексие също отсъди дузпа срещу Байерн Мюнхен за предизвикателството

Той беше ключова фигура в Задната линия на Байерн през този сезон, като стартира в 16 от техните мачове в Бундеслигата досега през сезона.

Отборът на Томас Тухел е следващият в игра срещу ВФЛ Бохум в неделя и ще се надява да обърне нещата, след като вече претърпя две поредни загуби с шампиона на Бундеслигата претърпя поражение с 3-0 от лидера в лигата Байер Леверкузен през уикенда.