Байерн пропиля преднина от два гола, за да падне до шокираща загуба с 3-2 в Хайденхайм
Breaking News | 2024-04-06 | 19:48:19

Байерн Мюнхен пропиля преднина от два гола, за да се свие до шокираща загуба с 3-2 в Хайденхайм в събота, която почти разби победата на баварците слаби надежди за титлата в Бундеслигата с шест оставащи мача.

Тим Клейндиенст завърши запомнящо се завръщане за домакините в 79-ата минута, след като те отбелязаха два удара за две минути в началото на втората част, оставяйки Байерн на 16 точки зад себе си лидерът Байер Леверкузен, който може да подпечата първата си титла след мачовете следващата седмица.

Баварците, които приемат Арсенал следващата седмица в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига, вече загубиха последните си два мача в лигата с треньорът Томас Тухел ще напусне в края на сезона.

Въпреки загубата шефовете на клуба казаха след мача, че Тухел ще ръководи следващата седмица срещу Арсенал.

Те са втори с 60 точки, с Байер Леверкузен със 76. Третият VfB Щутгарт, който играе срещу Борусия Дортмунд по-късно в събота, е с 57.

„След 10-15 минути през второто полувреме ние раздадохме всичко, което бяхме изградили до този момент“, каза Тухел от Байерн на пресконференция. „Имахме шансове да обърнем мача отново. Но след това допуснахме гол твърде лесно.“

„Не мога да го обясня. Очевидно се борим да запазим концентрацията си на високо ниво. Трудно е да го обясня, но е трудно за обяснение," каза той.

Имаше още лоши новини за Тухел, който самият беше наказан и сега ще бъде наказан за домакинския мач срещу Кьолн следващата седмица. .

Байерн, носител на последните 11 поредни титли в лигата, изглеждаше, че върви към комфортна победа след голове на Хари Кейн и Серж Гнабри през първото полувреме. Тухел поиска реакция след загубата миналата седмица от Борусия Дортмунд.

Но домакините отвърнаха с два гола за две минути – на Кевин Сеса и Клайндиенст – за да изумят Байерн.

Хайденхайм удобно удържа всяка атака на Байерн и постепенно увеличаваше натиска. Те бяха възнаградени, когато Kleindienst завърши контраатака за най-запомнящата се победа на клуба.

Хайденхайм - първият новоповишен клуб в историята на Бундеслигата, който победи Байерн след два гола изоставане - е 10-ти в таблицата с 33 точки.