Бейли Запе отпадна през първото полувреме срещу Стийлърс след ужасяваща Седмица 13
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-08 | 05:22:19

Бейли Запе ли е отговорът, който Патриотите търсят, за да решат офанзивните си проблеми?

Четири дни след като Патриотите бяха изключени от Чарджърс у дома, Запе хвърли три паса за тъчдаун срещу Стийлърс по време на първото полувреме на „Футбол в четвъртък вечер“.

24-годишният играч не обърна топката през Седмица 13, но Патриотите все още не можаха да намерят задната част на крайната зона, тъй като той премина само 13 от 25 за 141 ярда.

Но тази седмица беше различна история.

Запе записа 14-за-21 за 196 ярда, докато имаше средно 9,3 ярда на хвърляне през първите две четвърти срещу Стийлърс.

За да започне отбелязването на голове, куотърбекът на Пейтриотс увенча с осем игри и 75 ярда начален удар с къс пас към Езекиел Елиът за приемане на тъчдаун от 11 ярда през първата четвърт, за да покачи със 7-0.

Вторият тъчдаун на Запе в мача дойде след удар от осем ярда на Хънтър Хенри през втората четвърт, само две разигравания, след като Джабрил Пепърс пресече подаването на Мич Трубиски и го върна с 32 ярда.

Но може би най-впечатляващата игра дойде при третия тъчдаун на Zappe, който доведе до хвърляне на барабана.

Запе изпрати стотинка от 24 ярда по близката странична линия на Хенри за втория му гол в мача и удиви екипа на предаването на Prime Video, тъй като играчът игра по игра Ал Майкълс издаде силно „уау“ след резултат.

Мачът в четвъртък вечер отбеляза първия път в професионалната му кариера, в който Запе хвърли поне три паса за тъчдаун в един мач.

За да откриете футболен мач, в който Zappe е хвърлил толкова много тъчдауни в мач, ще трябва да се върнете към неговия единствен сезон в Западен Кентъки през 2021 г., когато той хвърли поне толкова във всичките си 14 състезания.

Това беше интересен сезон за Запе, който първоначално беше отстранен от Нова Англия в края на тренировъчния лагер.

По време на предаването „Футбол в четвъртък вечер“, Кайли Хартунг от Prime Video съобщи интересна информация относно обосновката на Запе да остане.