Бил Беличик, хванат на горещия микрофон да крещи на рефера след таймаут на Патриотите
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-25 | 17:44:48

Бил Беличик не просто разиграва струната с Патриотите на последно място в AFC.

Треньорът на Пейтриътс, чието бъдеще във Фоксбъро беше под въпрос през целия сезон, тъй като загубите се увеличаваха, беше уловен на горещ микрофон да крещи на съдия през втората четвърт на победата на Нова Англия с 26-23 като гост над Бронкос в неделя вечер .

Патриотите (4-11) бяха принудени да изгорят първия си таймаут от полувремето при оставащи 5:25, след като имаха само 10 човека на терена, а Беличик изглежда вярваше, че официалните лица са забелязали топката твърде бързо след офанзивен лайнер на Бронкос Куин Майнерц беше наказан за ненужна грубост, връщайки ги обратно към собствената им линия от 22 ярда.

„Не ни оставихте време! Току-що забеляза топката!“ Беличик извика, когато предаването на NFL Network показа въздушен изглед на стадиона, преди да премине към реклама.

Бронкос направиха четири игри по-късно и двата отбора си размениха пропуснати голове от игра, преди Денвър да поведе със 7-3 на полувремето.

Пицането на Марвин Мимс при начален удар в края на третата четвърт беше извадено от Патриотите и върнато за тъчдаун, което им даде втори тъчдаун за шест секунди и преднина от 23-7.

Ръсел Уилсън хвърли два паса за тъчдаун в четвъртата четвърт, за да помогне на Денвър да изравни мача с 2:53 до края, но кикът на Пейтриътс Чад Райланд вкара гол от 56 ярда с оставащи две секунди, за да донесе победата на Нова Англия и вероятно да сложи край на Шансовете на Бронкос за плейофите.

„Това беше дива игра. Наистина се гордея с нашите момчета, нашите играчи, треньори. Започнахме трудно, но тези момчета наистина се бориха, издържаха“, каза Беличик пред репортери след мача. „Наистина щастлив за упоритата работа, която положиха нашите играчи и треньори, и колко издръжливи бяха те.“

Патриотите спечелиха два от последните си три мача след начало 2-10, тъй като атаката показа пулс, като Бейли Запе пое мястото на Мак Джоунс на куотърбек.

Нова Англия завършва с победа срещу Билс в неделя, последвана от домакински мач срещу Джетс на 7 януари, когато мнозина ще се чудят дали 71-годишният Беличик ще тренира последния си мач за Пейтриътс.

Източник: nypost.com