Бишет Хоумърс, докато Блу ​​Джейс зарязва Уайт Сокс 9-2
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-23 | 04:01:04

ТОРОНТО – Торонто Блу ​​Джейс изригнаха за седем ръна във втория ининг и постигнаха победа с 9-2 над Чикаго Уайт Сокс в сряда вечер за своя първи път серия победи след месец.

Бо Бишет увенча ранния изблик с хоумър от два ръна, докато Торонто взе гумената игра от сета от три мача между последните клубове.

Даултън Варшо и Владимир Гереро-младши отбелязаха по два ръна за Блу Джейс, които победиха Чикаго с 10-6.

Томи Фам отбеляза самостоятелен удар, а Ники Лопес отбеляза две попадения за Уайт Сокс ( 15-35). Чикаго загуби пет от последните си шест мача.

Крис Басит (4-6) допусна пет попадения в продължение на седем ининга за изключване за Блу Джейс, които се подобриха до 22-26.

Последната серия победа на Торонто дойде срещу Сан Диего Падрес в сет от три мача, завършил на 21 април. Блу Джейс са в мазето на Източната дивизия, докато Уайт Сокс са последни в Централната дивизия и общото класиране на Мейджър лийг бейзбол.

Покривът на Rogers Center беше отворен около 45 минути преди първото представяне в топла, слънчева и ветровита вечер в столицата на Онтарио.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва .

Каван Биджо от Торонто изглежда се бори с прохладните условия при движението на Фам към дясното поле, за да отвори мача. Биджо трябваше да скочи в движение, за да хване топката на предупредителната писта.

Басит се отказа от чифт единични удари в рамката, преди да накара играча за почистване Пол ДеДжонг да удари в 6-4-3 двойно- игра.

Дясната ръка на Чикаго Ник Настрини (0-3) даде лидерска разходка на Джъстин Търнър във втория ининг и отказа единичен аут на Алехандро Кърк и Кевин Кирмайер, които заредиха базите.

След като Isiah Kiner-Falefa изхвърча, Дейвис Шнайдер кара в два ръна с файл към лявото поле и Варшо го последва с тройка от два ръна. Гереро записа сингъл на RBI, преди Бишет да удари третото си домакинство за годината.

Спортистът на Торонто облече нов външен вид яке за хоумрън в дупката след взрива. Празничното облекло беше отложено от кампанията през 2022 г.

Blue Jays направиха още два ръна в четвъртия ининг. Варшо и Гереро достигнаха при един аут и вкараха, след като Бишет премести единичен в центъра на полето.

Варшо отбеляза лесно, а Гереро се натъкна на грешка при хвърляне на външния играч Доминик Флетчър.

Басит направи две разходки и имаше четири удара. Той понижи средната си стойност за спечелени бягания от 5,03 на 4,39.

Настрини позволи осем спечелени ръна, седем попадения и шест ходения за 3 1/3 ининга.

Фам развали офертата за изключване на Торонто с води в осмия ининг с третия си хоумър за годината. Уайт Сокс постигнаха втори удар срещу рилиъра Дженесис Кабрера, когато ДеДжонг удари Лопес със саможертва.

Нейт Пиърсън направи деветия ининг за Торонто. Обявената посещаемост беше 28 670 и играта отне два часа и 43 минути.

ПРЕДСТОЯЩО

Blue Jays ще започнат гостуване от седем мача в четвъртък вечер в Детройт.

Кевин Гаусман (2-3, 4.89 ERA) беше избран да титуляр за Торонто срещу другия си десничар Джак Флахърти (1-3, 3.79).

Този доклад на The Canadian Press беше публикувано за първи път на 22 май 2024 г.