Бившият Ник Оби Топин получи приятен прием от верните на Гардън
New York Post | 2024-02-02 | 09:55:11

Оби Топин видя приемите, които получиха RJ Барет и Имануел Куикли при завръщането им в Градината миналия месец и бившият любимец на феновете се надяваше на същото.

Последните двама бивши Никс събраха овации и видео почит, когато се върнаха с Раптърс на 20 януари за първи път, откакто бяха изпратени в Торонто в края на декември сделката с OG Anunoby.

Топин влезе в мача в четвъртък шест минути след началото на първата четвърт и получи само приятни аплодисменти от феновете – и никаква почит – които не се доближиха до тези на бившите му съотборници от Никс.

„Надявам се, че това е добра реакция, но за мен аз съм просто щастлив да се върна тук и да мога да играя отново на тази невероятна арена и да се върна пред тези невероятни фенове. Просто да имаш тази възможност е благословия“, каза Топин пред The ​​Post преди победата на Никс със 109-105 над Пейсърс. „Определено се надявам да имам нещо подобно на RJ и Quick, но повече от всичко се радвам, че се върнах у дома.“

Роденият в Бруклин завърши с 12 точки, включително познато пробивно забивка през втората четвърт, за 22 минути.

Топин прекара три сезона с Никс, след като те го избраха като осми в драфта през 2020 г., но игровото му време беше спорадично след трикратния мощен нападател в Мача на звездите Джулиъс Рандъл.

вижте също

Джейлън Брънсън, Донте ДиВинченцо (горно вмъкване), Айзая Хартенщайн (долно вмъкване) и останалите от Никс играят специална марка backetball, пише Майк Вакаро от The Post.

Тази победа показва колко специални са Джейлън Брънсън и тези Никс

25-годишният Топин бе даден на Индиана през лятото за двама бъдещи избори във втория кръг и той направи 28 титуляри, за да открие сезона, преди да се премести в ролята на резерва през декември, особено след като Пейсърс придоби бившият играч на звездите Паскал Сиакам от Торонто на 17 януари.

Със загубата Пейсърс падна до 27-22, което все още е добро за шестата позиция в плейофите в Източната конференция.

„Чувствам, че нашият сезон върви наистина добре. Ние сме група млади момчета, които знаят ролята си“, каза Топин. „Знаем как да играем заедно и се забавляваме навън.“

Топин вече се беше изправил срещу Никс на 30 декември, деня на размяната на Ануноби.

Никс ​​играха с ограничен състав по време на този мач, а по-малкият брат на Топин – двупосочният новобранец на Никс Джейкъб Топин – дори влезе в играта в последните минути, за да сподели корта заедно със своя брат или сестра за първи път в НБА.

Майка им присъства на този мач, но Топин очакваше повече членове на семейството, включително баща си, на състезанието в четвъртък.

Той каза, че „беше невероятно [Джейкъб] на корта с мен“ в Индиана, но слабият резултат попречи на по-малкия му брат да влезе в четвъртък вечер.