Бившият шампион на НБА Тристан Томпсън е отстранен без заплащане за 25 мача, след като наруши политиката на НБА относно наркотиците
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-24 | 14:20:51

Големият човек на Кливланд Кавалиърс Тристан Томпсън беше отстранен от НБА за 25 мача без заплащане за нарушаване на програмата за борба с наркотиците на лигата.

В изявление, издадено от НБА, Томпсън беше отстранен за „нарушаване на условията на програмата за борба с наркотиците на НБА/НБПА чрез положителен тест за ибутаморен и SARM LGD-4033“.

Неговото отстраняване ще започне с мача в сряда между Кавалиърс и Милуоки Бъкс.

Thompson даде положителен резултат за ибутаморен, който може да увеличи секрецията на растежен хормон, и SARM LGD-4033, известен също като лигандрол, селективен модулатор на андрогенния рецептор, който имитира тестостерона. Нито една субстанция не е одобрена от Американската администрация по храните и лекарствата и двете са в списъка със забранени субстанции от Световната антидопингова агенция.

Кавс се обърнаха към въпроса с изявление на своя уебсайт и социални медии.

„Кливланд Кавалиърс напълно подкрепят Програмата за борба с наркотиците на НБА/НБАПА и сме разочаровани от последните новини около Тристан Томпсън“, пишат от организацията. „Времето му извън игра ще окаже влияние върху нашия отбор. Ние заставаме зад Тристан и предлагаме нашата подкрепа през целия период на спиране.“

32-годишният Томпсън е прекарал известно време с шест различни отбора в своята 13-годишна кариера в НБА. Той бе избран като четвърти от Кливланд през 2011 г., игра девет сезона с франчайза и – заедно с ЛеБрон Джеймс – беше част от отбора, който спечели първия шампионат на организацията в НБА през 2016 г., идвайки от загуба с 3-1 на финалите, за да победи Голдън State Warriors в седем игри.

След като напусна отбора след сезон 2019/20, той имаше кратки периоди с Бостън Селтикс, Сакраменто Кингс, Индиана Пейсърс, Чикаго Булс и ЛА Лейкърс, преди да се върне в Кавс с едногодишен договор през 2023 г.

Томпсън – родом от Онтарио, Канада – има средно 3,8 точки и 3,9 борби за 12,4 минути на мач за Кливланд този сезон.

Cavs ще се надяват, че спирането на Thompson няма да наруши скорошния им ритъм, след като подновиха сезона си, въпреки загубата на Darius Garland и Evan Mobley заради контузии.

Подхранван от звездната игра на гарда на All-Star Донован Мичъл, Кливланд спечели осем поредни мача и в момента е четвърти в Източната конференция.

Джейми Гумбрехт и Надя Кунанг от CNN допринесоха за репортажите.

Източник: cnn.com