Блокиран удар, мощният Кайл Монангай задвижва Rutgers до победата на Pinstripe Bowl над Маями
New York Post | 2023-12-28 | 01:22:20

Разбира се, това беше блокиран удар.

Нещо със специални екипи.

Рътгерс почти победиха първия удар на Маями на Pinstripe Bowl и бяха отбелязали подобна последователност 13 други пъти под ръководството на Грег Шиано.

Едно от тях вече се е случило през 2023 г.

Така че беше съвсем подходящо — в най-подобния на Алените рицари, ръководен от Скиано сценарий, който бие-ви-със-специални отбори — в края на третата четвърт, със залагащия на Урагани Дилън Джойс, стоящ точно пред крайна зона, Тревър Йебоа-Коди спринтира в удара, Тими Уорд падна върху него и там беше Шиано, протегнал ръце отстрани, чакащ да прегърне единицата си, след като техният тъчдаун обърна играта в крайна победа с 31-24 в четвъртък срещу Янки Стадион.

Това позволи на Scarlet Knights (7-6) да се възстановят, след като издуха преднината си от 14-0 в началото и предадоха 17 безответни точки, тъй като атаката им — и мощната тичаща атака зад Кайл Монангай — спряха, прекъсвайки поредицата им от четири загуби и оцелели след късно рали в Маями за първата си победа в купа от 2014 г.

Но нямаше нищо просто в този Pinstripe Bowl за Rutgers, точно както нямаше нищо просто — нищо линейно, предвидимо или последователно — в техния редовен сезон, който завърши с четири последователни загуби след старт с 6-2 .

Преднината от 14-0 почти се изпари преди полувремето.

Джакури Браун, третият куотърбек на Маями, хвърли за тъчдаун и се втурна към други два, като вторият му мач го направи игра с едно притежание с оставащи 27 секунди.

Ураганите възстановиха последвалия удар от страна, но последният им шанс завърши с обрат при падания.

Когато Monangai разкри решението си да се завърне за 2024 г., атаката на Rutgers за следващия сезон и тази игра с купата веднага придобиха форма.

Нямаше нужда да се променя и защо би било така с бързия лидер на Голямата десетка, който забавя шанса на НФЛ за още една колегиална кампания?

Той отчете 48 ярда за бърза игра, когато Алените рицари отбелязаха тъчдаун в началния удар.

Той надмина границата от 100 ярда за седми път този сезон.

И при първото офанзивно притежание на Scarlet Knights след блокирания удар, бягането на Monangai от 40 ярда предшества промъкването на куотърбека Gavin Wimsatt в крайната зона.

Тяхното нападение, както през целия сезон, действаше чрез юношата от Don Bosco Prep, който завърши със 163 ярда при 25 изпълнения.

Това не беше като 2021 г., когато Scarlet Knights трябваше да заменят Texas A&M в движение, когато Aggies се оттеглиха от Gator Bowl поради случаи на COVID-19.

Те имаха осем дни да се подготвят тази година.

Осем дни, за да съберат екипа си за прегледи, да резервират полети и да се справят с другата логистика, преди да бъдат смазани от Wake Forest.

Този път Rutgers знаеше, че ще играе в игра на купа след победата над Индиана през октомври.

Но една победа, в тази игра на купа и срещу отбор на Hurricanes, навигиращ с откази и проблеми с куотърбек, няма да гарантира уместност на Big Ten, особено след като конференцията добавя UCLA, USC, Вашингтон и Орегон през следващата година.

Алените рицари ще играят с три от тези отбори.

Няма ясна формула, един план, който да следват, за да пропълзят по-близо до върха на класирането.

Ще са необходими постепенни крачки.

Една обещаваща победа след друга.

Набиране на преврати.

Придържане към силните страни — като управление на топката и специални екипи — които са се превърнали в решаваща част от тяхната идентичност.

Те също ще трябва да възпроизвеждат сложния процес година след година.

За 60 минути в четвъртък обаче достатъчно от тези елементи се сблъскаха, за да осигурят искрица надежда на Rutgers.