Блу Джакетс печелят 6-5 продължителна победа над Мейпъл Лийфс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-12-15 | 05:07:20

ТОРОНТО – Кент Джонсън постигна два гола с победителя в продълженията, докато Кълъмбъс Блу Джакетс удържаха късното завръщане на Торонто, за да оглавят Мейпъл Лийфс с 6-5 в четвъртък.

Патрик Лейн, Джъстин Данфорт, Йегор Чинахов и Джони Годро също отбелязаха за Кълъмбъс (10-16-5). Елвис Мерзликинс направи 43 спасявания.

Сините якета дойдоха с рекорд 2-3-1 през декември, като победата им с 5-2 над Сейнт Луис миналия петък скъса три загубени мача.

Уилям Найландър, Мич Марнър, Джейк Маккейб и Оустън Матюс, с две попадения, отговориха на Торонто (15-6-6).

Иля Самсонов спря 29 изстрела.

Лийфс се включиха в състезанието в четвъртък, като спечелиха точки в седем поредни мача (5-0-2), включително победа със 7-3 като гост над Ню Йорк Рейнджърс във вторник.

Лейн откри резултата за Колумб 6:19 в първия период. Джонсън изпрати пас от бекхенд зад вратата след раздаване на Макс Доми и Лайне победи ръкавицата на Самсонов за своя шести път в кампанията.

Джонсън удвои преднината на Сините якета 11:56 в рамката. Андрю Пийк отправи удар от точката и Джонсън го насочи в горния десен ъгъл на мрежата за своя втори за годината.

Данфорт се включи в действието 8:16 във втория период. Данфорт получи рикошета след пропуск на Иван Проворов и когато шайбата наближи крайните бордове, той изпрати удар от бекхенд, който влезе от Самсонов за неговия седми за сезона.

Чинахов направи 4-0 мач в 10:45 часа на рамката. Той навлезе отляво, задържа T.J. Броуди и победи блокиращия блок на Самсонов за своя седми път.

Годро предизвика дъжд от освирквания от публиката на Scotiabank Arena при оставащи 5:41. Той накара Броуди да захапе удар на пръстите на крака и нанесе удар с китка покрай Самсонов за неговия пети.

Найландър сложи край на сухото заклинание на Лийфс 38 секунди в третия период. Той вкара своя 14-и при еднократен удар на Матюс, който намери Ниландър отворен отпред от зад вратата.

Марнър отбеляза красив гол 3:49 след рамката. Той взе пас от Джон Таварес, постави шайбата между краката си и победи Мерзликинс с пет дупки за своя 12-и за сезона.

Маккейб направи мач с две голове в пауърплей с 5:39 оставайки, давайки на верните от Торонто огромно количество живот. Той вкара първия си гол за годината със слъпшот от точката.

Матюс вкара еднократен гол от Ниландър, който се проточи при оставащо 1:15, за да доведе Лийфс до един.

Матюс вкара още една мрежа с 44,4 секунди до края на еднократно попадение от Ниландър, за да форсира продължение.

Джонсън вкара ръчен удар при 1:34 оставащи в допълнителния период, за да осигури победата.

ИЗХОДИ

Нападателят Райън Рийвс падна за малко, тъй като играта беше спряна точно преди средата на началния фрейм. Той напусна леда с известна помощ в полза на левия си крак и беше изключен поради контузия в долната част на тялото.

Рийвс се опита да хване шайба до дъските в зоната на Кълъмбъс и изглеждаше, че е загубил равновесие. Коленете му първо се удариха в дъските, като лявото изглежда пое основната тежест на сблъсъка.

Лейн се спусна 6:48 във втората, оставяйки леда със собствена сила, предпочитайки лявото му рамо и беше отсъден аут с нараняване на горната част на тялото.

Laine и William Lagesson се бореха за шайбата, когато Lagesson спъна Laine, което го накара да падне и да се сблъска в дъските, а Lagesson се плъзна право в него.

Лийфс играят втори от три домакински мача срещу Питсбърг Пингуинс в събота.

Блу Джакетс се прибират у дома, за да се изправят срещу Ню Джърси Девълс в събота.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 14 декември 2023 г.

Източник: globalnews.ca