Борбите на Айлъндърс продължават със загубата на продължения от Пантерс
New York Post | 2024-01-28 | 05:44:18

Атмосферата около Айлъндърс беше напълно различна през последните седем дни.

Резултатите обаче не са се променили чак толкова много.

След като загубиха последния си мач преди паузата на All-Star, 3-2 след продължение от Пантерите в събота вечер в UBS Arena, островитяните са само 1-2-1 под ръководството на новия треньор Патрик Рой.

И успоредно с останалата част от сезона, и трите загуби бяха с един гол, след като Оливър Екман-Ларсон отбеляза победителя за Флорида.

Айлъндърс определено изглеждаха много по-ангажирани под ръководството на Рой, отколкото Лейн Ламбърт, и числата до голяма степен подкрепиха теста за окото.

Но това не им носи точки в класирането, което е, от което се нуждаят в момента.

Събота последва познат сценарий, в който островитяните показаха известна устойчивост по време на грозен мач, само за да се провалят късно.

Навлизайки в последните 20 минути, инерцията изглеждаше на страната на островитяните, след като Саймън Холмстрьом изравни играта в една, спечелвайки битка за шайбата след лицево лице и я вкара при 16:29 на второ.

Но тук се появиха същите стари проблеми, след като Samuel Bolduc спъна Mackie Samoskevich в 5:12 на третия.

Матю Ткачук направи кратка игра на силовата игра, като отрази удара на Александър Барков покрай Семьон Варламов за преднина от 2-1 при 5:59.

Четиридесет и девет мача от началото на сезона и островитяните все още не са се отказали от навика си да изпълняват скъпи дузпи.

Но те почти преодоляха и това, като Кайл Палмиери преобразува крос-айд подаването на Ноа Добсън при 18:31 на третия, за да изравни играта на две.

Това доведе мача до продължения. Но за 12-и път тази година островитяните паднаха в допълнителния период, едва докосвайки шайбата, преди Екман-Ларсон да завърши откъсването.

Играта като цяло беше накъсана и със сравнително малко събития.

Но след като Варламов допусна четири гола срещу Монреал в четвъртък, Островитяните трябваше да бъдат доволни от неговите 34 спасявания в събота – което отбеляза първия път, когато той започна последователни игри от април 2022 г.

Варламов беше голяма част от причината това да не излезе извън контрол през втория период, когато островитяните прекараха голяма част от времето, заклещени в собствения си край и неспособни да изчистят зоната.

За разлика от последните няколко мача, в които те доминираха над шайбата за дълги периоди от време, островитяните се бореха в прехода срещу нажежения отбор на Пантери, който влезе в нощта с 6-2-2 в последните си 10 мача.

Сам Рейнхарт наистина извади Флорида на борда в 7:56 на секундата, преобразувайки от ниския слот на силовата игра от подаването на Ткачук зад мрежата.

Но комбинацията от Варламов и отдадените усилия на защитниците на островитяните спряха спиралата на играта.

Напоследък нападението на островитяните се проваля по-често, отколкото защитата им.

Това може да има много общо с причината, поради която януари беше толкова грозен, като островитяните постигнаха рекорд от 3-7-3 през месеца, което наложи промяна в треньора миналата седмица.

Преди една година, след също толкова лош януари, Лу Ламориело разтърси групата, като размени за Бо Хорват и Айлъндърс излязоха в плейофите.

Той се надява арката на 2024 г. да се римува с тази на 2023 г.