Борбите на Джоел Сориано продължават при загубата на Сейнт Джон
New York Post | 2024-02-11 | 09:33:19

МИЛУОКИ — Борбите на Джоел Сориано достигнаха ново дъно в събота.

Центърът на Сейнт Джонс не започна второто полувреме, заменен от резервата Зуби Еджиофор.

Треньорът Рик Питино беше разстроен, че Сориано получи технически фал в края на първото полувреме и не искаше той да получи ранен фал след прекъсването.

Сориано записа само 17 минути, което се равнява на най-ниското ниво за сезона, и успя да направи само две точки и пет борби при загубата на Джони с 86-75 от Маркет на разпродадения Fiserv Forum.

Св. Сезонът на Джон в играта Big East отразява Сориано, капитана на отбора.

Беше най-добре в началото, започвайки с 4-1, когато роденият в Йонкърс процъфтяваше.

Оттогава той загуби шест от последните си осем мача и Сориано се срина сериозно.

В този период той отбелязва средно 11,3 точки и 8,1 борби.

В първите пет мача на конференцията той отбеляза 16,4 точки и 10,4 борби.

Срещу Маркет Еджиофор го надигра, отбелязвайки пет точки, седем борби и две блокади за 23 минути. Трансферът в Канзас засили играта му напоследък, особено в дефанзивния край, където борбите на Сориано бяха най-очевидни.

Това, което най-много разстрои Питино, беше техническият фал, при който Сориано нанесе лек бут отзад на нападателя на Маркет, Осо Игодаро, след като го фаулира. Това беше второто му лично нарушение.

„Разочарован съм само защото той получи технически фал без рима или причина“, каза Питино. „Сега получаваш второто си нарушение и не можеш да го стартираш през второто полувреме.

Зуби игра добре, нямах проблем с това.“

Първокурсниците Брейди Дънлап и Симеон Уилчър не играха.

Уилчър седна за всички два от последните три мача.

Св. Джон загуби шест поредни мача от Маркет. … Johnnies загубиха четири поредни мача като гост.