Борещи се мрежи, отменени от Стивън Къри късно при загуба от Уориърс
New York Post | 2024-02-06 | 06:11:34

Понеделник вечерта изглеждаше според прогнозите, в някои отношения.

Това беше битка на два борещи се отбора, които се стремяха да увеличат темпото в последните оставащи около 30 мача, за да се надяваме да прокарат място след сезона.

По други начини беше изненадващо, като например да видя Уориърс да се хладнокръвни отвъд дъгата през по-голямата част от първото полувреме, преди Стивън Къри най-накрая да се справи – вкарвайки 10 точки през втората четвърт – с Нетс, които държаха шест точки преднина на полувремето.

Въпреки спада в резултата и осем промени в преднината, Уориърс продължиха късно, за да пратят Нетс до поражение със 109-98 в Барклис Център, четвъртата загуба на отбора домакин в последните седем мача.

Къри отбеляза рекордните за мача 29 точки, въпреки че стреля 4 за 11 от дълбочина. Звездата на Уориърс беше подпомогната от дабъл-дабълите на Джонатан Куминга (28 точки, 10 борби) и Брандин Подзиемски (15 точки, 11 борби).

18-те точки на Кам Томас доведоха до балансирана атака на Бруклин с шестима играчи с двуцифрени числа. Ник Клакстън, който беше изгонен през четвъртата четвърт за грубо нарушение от тип 2, го последва с 15 точки и блокира седем удара, които са най-високи в кариерата.

Студеното отваряне не беше предвидено от треньора Жак Вон.

„Трябва да бъдем изключително дисциплинирани в нашия подход [понеделник] и след това да можем да преминем към следващата игра, защото те ще направят удари, и ще направят някои нелепи удари. И ние просто трябва да продължим към следващата игра,” каза той преди мача.

„Нелепо“ не можеше да бъде намерено в понеделник, така че Уориърс погледнаха към боята, отбелязвайки 72 от точките си вътре. Те също доминираха в Нетс на чашата с 60 борби срещу 38 на Бруклин.

Две последователни забивки, направени от Куминга, започнаха серията на Уориърс с 8-3 през третата четвърт, която ги задържа на една или две точки от Нетс, преди Голдън Стейт да поведе със 75-70 в четвъртата четвърт.

Мрежите работеха на изпарения до края.

Когато Къри се върна в играта с по-малко от девет минути до края, той се захрани с енергията на широко отвореното полагане на Дреймънд Грийн и лесния скок на Лестър Кинонес.

При следващото притежание, Къри пропусна флоутър и грабна собствената си отскочена топка, преди да отбележи.

При следващото разиграване той вкара крачка назад с 3 точки, за да даде преднина на Уориърс с 89-80 с 6:21 до края.

Но най-лошото тепърва предстои, след като Подзиемски грабна офанзивен рикошер и беше фаулиран от Клакстън, което официалните лица нарекоха „ненужно“ и „агресивно“ – което доведе до изхвърляне, което остави Нетс маломерни.

Двете тройки на Ройс О’Нийл задържаха Нетс близо до четири минути игра, губейки 94-88.

Но липсата на размер на Нетс се върна, за да ги преследва, отказвайки се от офанзивни борби и фаулирайки по-големите Уориърс.

По-малко от три минути преди края О’Нийл фаулира Куминга, който отправи един удар от фаул.

Малко след това Къри довърши Нетс, карайки по алеята за две пропускания при последващи притежания, печелейки фаул при второто за игра за три точки, за да направи мача 105-94 при 1:19 оставащо време.