Борнемут се върна след два гола по-малко, за да лиши Блейдс от така необходимата победа
Breaking News | 2024-03-09 | 19:40:49

Енес Юнал влезе от пейката, за да вкара първия си гол във Висшата лига в добавеното време, докато Борнемут отвърна от 2-0, за да спаси 2 -2 равенство у дома срещу преследвания от изпадане Шефилд Юнайтед.

Ударите на Густаво Хамер и капитана Джак Робинсън изглежда са донесли на борещите се Блейдс едва втората им победа като гост за сезона.

Въпреки това головете на резервите Данго Уатара и Унал в последните 16 минути донесоха на домакините точка от пулсиращ мач в Дорсет.

Черешките получиха точен удар само в 14-та минута игра, след като Том Дейвис неумело помете Доминик Соланке от крака.

Соланке се засили в търсене на 15-ия си гол във Висшата лига за сезона, но загуби опора точно когато се канеше да отправи топката и я прехвърли над напречната греда отляво крак.

Черешките бяха осуетени от отлично спасяване в 25-та минута от Иво Гърбич, който отклони нисък удар на Антоан Семеньо от границата на 18-ярдовото наказателно поле.

Гостите поведе срещу хода на играта две минути по-късно, благодарение на четвъртия гол на Хамер за кампанията.

Хамер освободи Джейдън Богъл отдясно и когато първоначалният му удар беше отбит от Нето, бившият плеймейкър на Ковънтри беше от ръка, за да стреля отбитата топка в покрива на мрежата на Борнемут.

Хърватинът Грбич направи още едно страхотно спасяване, за да изтласка мощния удар с глава на Семеньо от близка дистанция от центриране на Райън Кристи отзад за корнер,

В добавеното време на първото полувреме Нето спаси неловко от удара с глава на Том Дейвис, преди Макбърни да кимне право към вратаря на домакините от корнер.

Борнемут започна второто полувреме с крак в търсене на изравнителен гол и Кристи трябваше да се справи по-добре пет минути след подновяването на играта, отколкото да стреля, след като добрата игра на Маркъс Таверние създаде възможност.

Нето трябваше да бъде нащрек, за да прокара централния изстрел на Оливър Арбластър, но това беше грешка на вратаря от последвалия корнер, който помогна на Юнайтед да удвои преднината си в 64-та минута.

Нето проби в ъгъла срещу гърба на Соланке, пращайки топката любезно в пътя на Робинсън на далечната греда и капитанът на Блейдс стреля удар от вътрешната страна от гредата, като системата за отсъждане на голове показваше, че е преминал линията, преди вратарят на Борнемут да го отбие.

Борнемут си мислеха, че са се върнали в мача мигове по-късно, но нещастният Соланке беше близо- усилие от разстояние беше изключено за игра с ръка от английския национал след дълъг преглед на VAR.

Те наистина изтеглиха гол назад 16 минути преди края, когато Уатара остана напълно непокрит и засече с глава в ъгъла на Кристи от четири ярда.

И след като Уатара пропусна свободен удар с глава, турският национал Унал вкара далечната греда в първата минута на добавеното време, за да разбие сърцата на Блейдс и да ги лиши от две точки.