Ботино е героят, докато Китчънър Рейнджърс записва победа за продължителното време над Ери Отърс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-03 | 16:37:02

Кичънър Рейнджърс записа важна победа отзад във вторник вечер в Ери, като победи Видрите с 4-3 в продълженията.

Ири изскочи до ранна преднина, когато Сам Алфано вкара четвъртия си гол от поредицата в силовата игра по-малко от четири минути след началото на първия период.

Кейлеб Смит удвои предимството на Видрите, като успя да победи Пазителят на мрежата на Рейнджърс Джаксън Парсънс при 15:31.

Видрите отбелязаха още веднъж в началото на втория период, като Дилън Едуардс отбеляза и своя четвърти гол от серията, за да даде преднина на Ери с 3-0 пред Рейнджърс събудих се.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

По-малко от две минути по-късно, нападателят на Китчънър Адриан Мисалевич получи своята страна, като Антонино Пуглиезе добави втори гол за Кичънър около 10 минути по-късно.

Видрите водеха с глава 3-2 в третия период, преди Джъстин Ботино да изравни нещата при 8:56 на третия период.

Двете страни не успяха да уредят нещата в редовното време, но малко вероятно героят Ботино отново да се активизира в продължения за Китчънър.

След като отбеляза само пет гола през целия сезон, Ботино ще вкара втория си гол в мача в продълженията, за да изведе Рейнджърс до победа.

Парсънс имаше силна вечер в гол за Китчънър, тъй като той направи 40 спасявания, за да запише победата, докато неговият колега Бен Годро направи 23 спасявания в загубен опит.

Победата дава на Рейнджърс преднина от 2-1 в серията и също така им позволява да си върнат предимство на домашен лед в техния най-добър от седем OHL плейофен мач с Видрите.

Двете страни ще се срещнат отново в Ери в четвъртък, преди серията да се премести обратно в Кичънър за мач 5 в петък вечер .

Източник: globalnews.ca