Брахим Диас отбелязва „невероятен“ гол, за да даде предимство на Реал Мадрид в 1/8-финалния мач от Шампионската лига
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-14 | 13:02:57

Брахим Диас вкара сензационен гол във вторник, за да спечели победата с 1-0 на измъчения от контузия Реал Мадрид и предимството в мача от 1/8 на Шампионската лига срещу РБ Лайпциг.

Брилянтното усилие на 24-годишния футболист беше единственият гол в първия мач, като испанският гигант взе малка преднина в реванша на Сантяго Бернабеу в Мадрид на 6 март.

Диас замени контузения Джуд Белингам и създаде момент на магия, с който дори английската суперзвезда би се гордял.

След като домакинът държеше 14-кратния европейски шампион на дистанция през първото полувреме, Диас наруши резултата в 48-ата минута.

Дребният нападател вдигна топката от дясната аутлиния, преди да победи защитника си с ловък финт с тяло.

След това той дриблира покрай още двама играчи на Лайпциг, оставайки на крака въпреки опитите да го извадят от равновесие.

След това Диас се стрелна към стрелбището, преди да отприщи криволичещо усилие с левия си крак, което удари горния ъгъл на мрежата.

„Той е пълен с увереност в играта си. Той вкара грандиозен гол, беше невероятно“, каза Карло Анчелоти пред репортери, говорейки за представянето на Диас.

„Разбира се, голът беше връхната точка, но той работи толкова усърдно, колкото всеки друг.“

Диас прекара три години под наем в италианския клуб Милан, преди да се завърне в Мадрид този сезон.

И въпреки че не играеше редовно, той се засили с важен момент за своя отбор, който беше без редица редовни играчи от първия отбор, включително талисмана Белингам и централния бек Антонио Рюдигер.

Диас копира празнуването на запазената марка на Белингам за неговия гол и английският полузащитник се обърна към социалните медии, за да каже мнението си за превъзходното соло на съотборника си.

„О, Боже мой, Брахим!!!“ Белингам написа в X, известен преди като Twitter.

Въпреки че беше обявен за Играч на мача, това не беше идеалната вечер за Диас, след като плеймейкърът получи контузия на прасеца, която го принуди да пропусне последните минути от мача; Въпреки това, malagueño изглеждаше да ходи без помощ след мача.

Вратарят на Мадрид се засилва

В интерес на истината, изчерпаните Лос Бланкос изглеждаха много по-малко от най-доброто от себе си и могат да благодарят на своя трети вратар Андрий Лунин, че помогна да спечели мача.

Украинецът направи редица страхотни спасявания, за да запази вратата си чиста, включително невероятно спиране, за да не позволи на Амаду Хайдара да удари от воле в заключителната фаза.

„Беше трудно за нас, така е тук“, добави Карло Анчелоти, цитиран от Ройтерс.

„Началото на първото и второто полувреме бяха трудни. [Андрий] Лунин изигра страхотен мач, най-добрият мач.”

Лайпциг също имаше ранен гол, който беше отменен през първото полувреме, след като удар с глава на Бенджамин Шешко беше противоречиво изключен от линейния съдия, който отбеляза за засада.

Повторенията показаха, че докато самият Шешко беше в игра, неговият съотборник Бенджамин Хенрихс беше в засада и беше оценено, че е пречел на вратаря – леко побутвайки вратаря на Мадрид.

Въпреки това, въпреки че беше леко затруднен от присъствието на Хенрихс, Лунин вероятно никога не спаси удара с глава. Решението обаче беше потвърдено след проверка от видео асистент рефера, за голямо недоволство на домакините и публиката.

Мадрид вече спечели седем поредни мача от Шампионската лига и ще бъде уверен, че ще премине към четвъртфиналите, като реваншът ще се играе на плашещия Сантяго Бернабеу.

На друго място в Шампионската лига, действащият шампион Манчестър Сити победи ФК Копенхаген с 3-1 в първия мач от осминафиналите.

Кевин Де Бройне отново беше във властна форма и участваше силно и в трите гола.

Белгийският плеймейкър вкара откриващия гол, имаше голяма ръка при създаването на втория и даде асистенцията за третия в успешната вечер за шампиона на английската Висша лига.

Източник: cnn.com