Брайтън 4-2 Тотнъм: Жоао Педро, Джак Хиншелууд и Первис Еступинан удари за Чайките... преди отборът на Роберто Де Дзерби да парира късното рали на Спърс в трилър
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2023-12-28 | 01:30:36

Spurs спасиха известно доверие с голове на Alejo Veliz и Ben Davies и почти отбелязаха трети, когато Pierre-Emile Hojbjerg удари греда в добавеното време, но това беше обезпокоително поражение, тъй като контузиите хапят и трима важни играчи се готвят да напускане на международно задължение.

Страничното лице на Андже Постекоглу във формата на Борнемут в неделя и той трябва да е нетърпелив за Нова година и отварянето на трансферния пазар за донесете му подкрепления и поддържайте натиска за челната четворка.

Первис Еступинан вкара най-много голове, когато Брайтън спечели с 4-2 победа над Тотнъм

Жоао Педро вкара два пъти от дузпа при доминираща игра на домакините

Тотнъм претърпя нещастна нощ във вечер, в която импровизираната им защита беше открита

Вашият браузър не поддържа iframes.

Екипът му се колебае. Вълнуващо приключенски, но уязвим и Брайтън ги разкри, докато удряха в ритъма, който смятаха за неуловим този сезон, докато се справяха с дебютната си кампания в Лига Европа.

Те удари рано чрез Хиншелууд, от когото се очаква да стане добър полузащитник, но върши отлична работа като десен бек и се насочи напред, за да открие резултата. Педро беше създателят, с копринено бягане отляво надясно през линията от 18 ярда.

Той извади Спърс от форма и намери Хиншелууд, който победи Гулиелмо Викарио със сила.

Викарио беше изключителен, както беше срещу Евертън в събота. Без страхотната му серия от спасявания щеше да е неудобно за гостите. Имаше две спасявания от Дани Уелбек през първите шест минути, второто от тях беше невероятно спасяване при реакция.

Уелбек наистина трябваше да вкара и изглеждаше толкова объркан както всички останали на стадион Amex, когато усилията му не успяха да намерят мрежата, но Викарио скоро беше победен отново.

Ян Пол ван Хеке се изкачи високо, за да удари с глава срещу греда от корнер, завъртяна към задната греда от Паскал Грос.

Тотнъм, без признат централен халф на терена и централен халф на Англия Ерик Дайър на пейката, бореше се с въздушната сила на Педро и Уелбек, играейки като разделени нападатели от двете страни на фалшива деветка, Факундо Буонаноте.

Посетителите също бяха подложени на натиск при сетовете и въпреки че успяха да извадят рикошета от удара с глава на Ван Хеке, имаше дръпване от Деян Кулусевски върху фланелката на Уелбек, докато той оформяше вратата от воле.

VAR Питър Банкес изпрати рефера Джаред Гилет до своя монитор край терена и той посочи мястото при завръщането си. Кулусевски получи жълт картон. Може би е имал късмет, че не е отсъдена „очевидна възможност за гол“ поради броя на играчите на линията.

Люис Дънк изглежда имаше това разговор с Джилет, преди Педро да изпрати Викарио по грешния начин, за да направи 2-0.

Тотнъм пропуска централния халф и дефанзивен лидер Кристиан Ромеро, който е аут за до пет седмици, а нараняванията се трупат.

Списъкът на жертвите на Брайтън също е двуцифрен. Крилата Каору Митома и Саймън Адингра добавиха към това тази седмица и, за разлика от Спърс, те имат изискванията на европейския футбол и все пак изглеждаха по-свежи и по-резки.

Джак Хиншелууд отбеляза първия гол гол за Брайтън със свиреп удар над Викарио

Брайтън удвои преднината си от място, след като Деян Кулушевски изтегли Дани Уелбек

Подходът отново Estupinan вкара писък, докато домакините увеличиха преднината си през второто полувреме

Тропав фаул от резервата Джовани Ло Селсо даде на Брайтън втора дузпа за вечерта

Жоао Педро изпрати Викарио в грешната посока от мястото, докато Брайтън поведе с 4-0

Джеймс Милнър разтърси дограмата, Буонаноте имаше гол бе отменен за засада и Педро се втурна чисто към заден пас, оставен къс от Педро Поро. След като трябваше да победи само Викарио, бразилецът се насочи и вратарят успя да се задържи на крака и да го натисне. Всичко през първото полувреме.

Брайтън можеше да не се вижда. Вместо това Тотнъм се подобри. Ричарлисън вкара греда точно преди паузата и откри два пъти мрежата в първите 20 минути на второто полувреме, само за да открие, че и в двата случая е забил ярд засада.

Heung-min Son спечели притежанието на топката, за да създаде още един добър шанс за Ричарлисон, който удари вратата на обрата, преди надеждата да се оттегли, когато Еступинан вкара третия удар на Брайтън в горния ъгъл от 25 ярда в 64-ата минута.

И двете страни направиха промени, а първият принос на Джовани Ло Селсо беше да спъне Евън Фъргюсън отзад за нова дузпа. Педро отбеляза, неговият 13-ти гол за сезона във всички състезания и неговата седма дузпа.

Алехо Велис вкара първия си гол за Тотнъм след трансфера си от Росарио Сентрал през лятото

Бен Дейвис отбеляза с глава във втория мач за Тотнъм, за да даде на гостите слаба надежда за завръщане

Отборът на Роберто Де Дзерби удържа, за да завърши една изключителна година за Брайтън със запомняща се нотка

Босът на Тотнъм Анж Постекоглу остана да разсъждава върху разочароващото представяне от негова страна

Привържениците на Спърс се отправиха към изхода, докато домакинската публика поиска пета. В непредвиден обрат обаче петият и шестият гол за вечерта бяха отбелязани от Тотнъм.

Велиз, с първия си трансфер от Росарио Сентръл през лятото за 13 милиона паунда, с центриране на Сон. След това удар с глава на Дейвис.

Те предизвикаха размах и украсиха гола на Джейсън Стийл, но се оказа твърде малко и твърде късно за лондончани, които вече отбелязаха в 31 последователни мачове от Висшата лига.

Дългото търсене на чиста мрежа от Брайтън продължава. Може би нещо, към което да се стремим през 2024 г.

Източник: dailymail.co.uk