Брайтън се върна към победите, след като автогол на Андрю Омбамиделе потопи Форест
Breaking News | 2024-03-10 | 20:49:18

Брайтън се върна от европейския срам в ръцете на Рома, като постигна успех с 1-0 във Висшата лига над застрашения от изпадане Нотингам Форест.

Albion се завърна на Amex Stadium с първото си приключение в Лига Европа в тежко положение след победата с 4-0 в четвъртък в италианската столица.

Но автоголът на Андрю Омбамиделе от първото полувреме върна Чайките на победния път преди мача-реванш от 1/8-финалите в четвъртък с клуба от Серия А в Съсекс.

Неубедителна победа за отбора на Роберто Де Зерби сложи край на серия от три мача без победа във висшия дивизион, за да ги издигне до осмо място в таблицата .

Борещият се Форест, който доминираше през второто полувреме, се почувства огорчен, че халфът на Брайтън Якуб Модер избегна червен картон в 67-ата минута за бърз удар срещу Неко Уилямс.

Хората на Нуно Еспирито Санто остана само на три точки над зоната на отпадане, след като Дивок Ориги пропиля най-доброто си начало на мокър неделен следобед на излет на южния бряг.

Де Зерби направи седем промени от кошмарното пътуване до Стадио Олимпико в търсене на свежа енергия , докато двете промени на Форест включват първа поява от януари на нападателя Крис Ууд.

Албион започна с намерение, жадувано от техния италиански старши треньор и заплаши чрез възможности с глава за Модер и Ансу Фати, преди да излезе напред в 29-ата минута .

Свъртящият се пряк свободен удар на Паскал Грос отляво предизвика нерешителност в наказателното поле от шест ярда на Форест и с размахващия се Мац Селс под натиска на Модер, Омбамиделе кимна в собствената си мрежа на близката греда.

Подкрепен от VAR, реферът Майкъл Солсбъри отхвърли жалби за фаул срещу белгийския вратар Селс, преди Форест да пропилее златно отваряне за мигновен отговор.

Перфектно претеглен пас на Морган Гибс-Уайт прати Ориги през вратата, но слабият му удар беше отблъснат от краката на вратаря на Чайките Барт Вербрюген.

Слабите гости започнаха второто полувреме с нова цел по време на продължителен нервен период за домакините.

Нападателят Ориги нахлу от тесен ъгъл, преди Мурильо да нанесе свободен удар право към Вербрюген.

Брайтън се бореше да се измъкне от собствената си половина и каузата им лесно можеше да стане по-трудна, ако Модер не се измъкна само с картон за късно предизвикателство на Уилямс.

Бившият нает от Албиона Ууд след това принуди страхотно спасяване от Вербрюген, докато до голяма степен еднопосочният трафик продължи, като Форест сега ефективно играе с четирима атака след въвеждането на Антъни Еланга, Калъм Хъдсън-Одои и Тайво Авоний.

Заместникът Хулио Енсисо стреля леко встрани от далечно разстояние в 87-ата минута по време на рядък пробив на Брайтън напред.

И Чайките успешно оцеляха шест минути добавено време, за да загреят за привидно невъзможна задача от Лига Европа, като осъдиха Форест на шесто поражение в осем мача от лигата и трето в завъртането.