Брайтън се завръща на пътя на победите, като изпреварва Форест в трилър
Breaking News | 2023-11-25 | 20:27:05

Брайтън с десет играчи прекрати серията си от шест мача без победа във Висшата лига, като победи Нотингам Форест с 3-2 в изпълнена с драма среща на Сити Граунд.

Контузиите и усилията им в Лига Европа бяха настигнали Чайките, когато за последно спечелиха срещу Борнемут в края на септември, но те коригираха това при обстоятелствата на тестовете.

Те изостанаха от Ранното откриване на Антъни Еланга, но имаха пълен контрол след хубавия гол на Евън Фъргюсън и дубъла на Жоао Педро, които ги доведоха до 3-1.

Но тенът на играта се промени, когато VAR посъветва рефера Антъни Тейлър да даде дузпа на Форест , като капитанът на Брайтън Люис Дънк видя червено за прекалено ревностния си протест.

Морган Гибс-Уайт вкара от точката, но Форест не можа да намери изравняване и Брайтън удържа така необходимата победа, която продължава тях на рамото на първите седем.

За Форест това беше първо домакинско поражение във Висшата лига от април и със само една победа в последните девет мача, шефът Стив Купър може би започва да се чувства натиск.

Неговата страна се наслади на перфектния старт, докато поведе в първите три минути.

Гибс-Уайт вдигна топката отдясно и се втурна напред, преди да изпрати центриране което беше идеално за Еланга да се върне обратно през вратата в далечния ъгъл.

Това можеше да бъде платформа за Форест, върху която да надграждат, но те не се възползваха от възможността и гостите започнаха да се закрепват в

Домакините създадоха първия си шанс в 18-ата минута, когато Били Гилмор беше изправен на границата на наказателното поле, но стреля право в Одисеас Влаходимос.

Фъргюсън направи без такава грешка в 26-ата минута, тъй като той изравни Брайтън с прекрасен завършек.

Паскал Грос вкара топка в него на границата на наказателното поле, той взе едно докосване и след това изви страхотно завършване в долния ъгъл.

Чайките продължиха да изглеждат от по-добрата страна и излязоха напред в добавеното време на първото полувреме.

Педро влезе призрак късно, за да посрещне центрирането на Грос с удар с глава, докато Човек на стойност £30 милиона отбеляза за първи път в лигата от септември.

Нещата станаха още по-добри за Брайтън точно преди края на часа, след като направиха 3-1 от дузпа.

Крис Ууд ненужно дръпна Педро на пода и нападателят се вдигна и реализира с лекота.

Драмата настъпи в 69-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одои беше нахлут от Джак Хиншелууд, въпреки че реферът Тейлър избра да не отсъди дузпата.

Той беше посъветван да провери монитора си край терена от служителя на VAR Греъм Скот и впоследствие промени решението си.

Капитанът на чайките Дънк не прие добре новината и спечели два жълти картона в рамките на 21 секунди за несъгласие, но отне много повече време, преди той в крайна сметка да напусне терена.

След известно блъскане и блъскане в наказателното поле, Гибс-Уайт запази спокойствието си, за да реализира дузпата почти седем минути след отсъждането на фаула.

Това доведе до завършек на трибуната и Форест си помислиха, че са грабнали точка в последната минута от 10 добавени атаки, но Барт Вербрюген отстрани удара с глава на Райън Йейтс.