Бренан Джонсън изпраща Спърс четвърти след драматична победа срещу Брайтън
Breaking News | 2024-02-10 | 19:59:04

Бренън Джонсън порази победителя в шестата минута на добавеното време, за да изстреля Тотнъм в челната четворка след драматична победа с 2-1 над Брайтън.

Шпорите изглеждаха изгубили още позиции, след като загубиха точки от Евертън миналия уикенд, но заместниците на Анге Постекоглу през второто полувреме свършиха работа.

Наказание на Паскал Грос в 17-та минута даде преднина на Брайтън на полувремето в отсъствието на шефа Роберто Де Зерби, който се възстановяваше у дома след инвазивна стоматологична операция тази седмица.

Точките изглеждаха готови да бъдат поделени, след като Папе Сар изравни за Тотнъм в 61-ата минута само за Сон Хюн- мин, отново след задължението за Купата на Азия, за да изиграе резерва Джонсън дълбоко в добавеното време, за да спечели жизненоважна победа.

Асистентът на Брайтън Андреа Малдера патрулира тъчлинията в отсъствието на Де Зерби и трябваше да гледа как отборът му побеждава преднина в рамките на 60 секунди.

Дани Уелбек си върна притежанието от Мики ван де Вен до средната линия и дриблира в зоната, но Гулиелмо Викарио отби удара му.

Шпорите продължиха да не беше изненадващо, когато Брайтън поведе в 17-ата минута.

Грос се справи с Родриго Бентанкур и топката си проправи път към Уелбек, който бе уловен на глезена от Ван де Вен отвътре наказателното поле.

Без контузения Жоао Педро, Грос пое изпълнението на точните удари и прати Викарио в грешната посока за петия му гол за сезона.

Отборът на Постекоглу успя да постигне отговор с Ричарлисън, впечатляващо отказан от Джейсън Стийл след центрираща топка от Джеймс Мадисън, който самият се изви от 18 ярда скоро след това. реферът Сам Барот с радост махна с ръка въпреки протестите на полузащитника на Брайтън.

Чайките почти удвоиха преднината си преди половин час, когато Бентанкур отново загуби притежанието, но Каору Митома – завърнал се от задължението за Купата на Азия – Викарио от тесен ъгъл направи удар, отклонен встрани.

Шпорите най-накрая започнаха да атакуват в края на първите 45, като Ричарлисън стреля встрани от центриране на Тимо Вернер и Деян Кулушевски форсира Стийл в ниско спасяване.

Ричарлисън също пропиля обещаваща позиция преди полувремето с Мадисън свободен отляво, за да гарантира, че резултатът остава 1-0 за Брайтън на почивката.

Тотнъм запазиха инерцията си след подновяването със спасен свободен удар на Мадисън, преди лудото бягане на Вернер да завърши с изстрел, отразен встрани.

Започнаха три корнера в бърза последователност за Спърс, но след като не успяха да се възползват максимално от тях Постекоглу се обърна към резервната си скамейка.

Ив Бисума, Джонсън и син бяха готови да влязат в игра, когато изравнителното попадение дойде в 61-та минута.

Кулушевски беше архитектът с прекрасен пас топката освобождава Сар и докато центрирането му беше отразено към гредата от Люис Дънк, халфът на Сенегал беше на разположение, за да направи 1-1 с левия си крак.

Постекоглу направи тройната си смяна веднага след но не успя да постигне желаното въздействие, освен че Сон изправи Джонсън за моментна снимка направо срещу Стийл.

Брайтън вече беше в надмощие и трябваше да се върне напред с 14 минути до края, когато Митома влезе зад Поро но Уелбек стреля със стрела покрай гредата.

Минута по-късно Ван де Вен трябваше да се хвърли на пътя на удара на Факундо Буонаноте, преди Спърс да има обжалвания за дузпа за игра с ръка на Дънк, отхвърлена.

Надеждите за късен гол се повишиха, когато бяха добавени шест минути и секунди до края Ричарлисън игра в Сон, който центрира за Джонсън, за да забие драматичен късен уинър.