Брендън Галахър от Canadiens спря пет мача за удар с лакът в главата на Адам Пелех
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-27 | 05:12:05

Справедливостта беше относителна за островитяните, след като Адам Пелех беше в грешния край на непозволения удар с лакът в главата на Брендън Галахър в четвъртък вечер.

Безопасността на играчите в НХЛ обяви в петък след изслушване по телефона, че Галахър ще получи отстраняване от пет мача за попадението, което го накара да натрупа петминутен мейджър и изгонване от евентуалната победа с 4-3 на Канадиънс над Айлъндърс.

Това беше максималното наказание, което можеше да бъде наложено извън лично изслушване.

Ветеранът нападател остави краката си, за да нанесе удара на Пелех на открито и изглеждаше, че изпъчи лакътя си, за да хване главата на защитника.

Пелех, който преди това е получил нараняване на главата, се срути на земята.

След няколко минути той излезе от леда Bell Center с помощта на треньор.

„Не го видях. Очевидно беше доста лошо, ако му дадоха петица“, каза Бо Хорват след мача. „Надяваме се, че Пели е добре. Не съм чул как се справя или нещо подобно. Нуждаем се от него в състава, така че се надяваме, че ще се върне в следващия мач.“

Пелех вече пропусна 23 мача този сезон, повечето от които с предполагаема контузия на китката.

Четвъртък беше деветият му мач отново в състава.

През миналия сезон той беше аут за 21 мача с предполагаемо сътресение на мозъка, след като беше ударен в крайните дъски от Робърт Бортуцо.

Треньорът на Канадиънс Мартин Сейнт Луис предложи хладка защита на Галахър след мача.

„Сигурен съм, че лигата ще погледне [попадението]. Но разбирам Гали“, каза Сейнт Луис на френски, според Journal de Montreal. „От мястото, където беше на леда, той искаше да забави съперника. Става бързо.“

Тъй като островитяните не тренираха в петък, нямаше актуална информация за състоянието на Пелех.

На леда от Лонг Айлънд

Регистрирайте се за Inside the Islanders от Итън Сиърс, ежеседмично издание Sports+.

Благодаря ви

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Насладете се на този ексклузивен бюлетин на Post Sports+!

Ако той ще пропусне повече време обаче, това би било удар за отбраната, която вече се справи със серия от наранявания през този сезон, като Скот Мейфийлд, Себастиан Ахо, Райън Пълок и Робърт Бортуцо пропуснаха време в точки тази година в допълнение към Пелех.

Pulock и Bortuzzo все още са в дългосрочен резерв за контузени и съответно резерв за контузени с наранявания в долната част на тялото. Нито един от двамата не е започнал да кара кънки.

Майк Райли, който в четвъртък беше добър, вероятно ще се присъедини отново към състава, ако Пелех излезе в събота срещу Пантерите.

Ноа Добсън достигна 45 асистенции в четвъртък вечерта, като стана първият островитянин след Брайън Тротиър през 1983-84 г., направил това в първите 48 мача на отбора и най-бързият защитник в историята на отбора, постигнал това, според статистика на отбора Ерик Хорник.

Източник: nypost.com