Британският тийнейджър Оливър Беърман заменя Карлос Сайнц на Ферари в квалификацията преди Гран При на Саудитска Арабия
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-03-08 | 22:03:04

Беърман, който навършва 19 години през май, ще стане най-младият британец, участвал в състезание от Формула 1 на Гран При.

Резервният пилот на Ferrari се класира 11-ти и на косъм изпусна място във финалната квалификационна сесия само с 0,036 секунди в петък, точно зад седемкратния световен шампион Люис Хамилтън.

Говорейки с Sky Спорт, той каза, че се е събудил в петък, готов да се състезава във Формула 2, както беше планирано, „след това ме изхвърлиха в дълбокия край за F1 FP3 и квалификациите“.

Той добави: „Разбира се, че не идеална ситуация и съжалявам за Карлос и му желая всичко най-добро, но това е фантастична възможност.

„Малко съм разочарован от всичко, но беше забавен ден там... В момента (аз съм ) не толкова горд, състезателят в мен знае, че колата беше достатъчно бърза, за да бъде в Q3, така че съм малко разочарован от това.

„Но знам това, когато погледна назад след няколко дни Ще бъда много горд от това, което успях да направя днес.

„Целта беше да направя възможно най-много обиколки. Особено през нощта ми липсваше FP2, който не е идеален. Това беше целта.

„Меката гума издържа доста добре, доста е издръжлива, така че просто се опитах да направя възможно най-много обиколки през Q1. Q2 беше малко по-объркано, няколко грешки от моя страна, така че това е мястото, където съм разочарован."

Изображение: Британският тийнейджър. Снимка: AP

Съотборникът му във Ferrari и основен пилот Шарл Льоклер също похвали тийнейджъра, след като постигна шестия си пореден резултат сред първите две в квалификацията, като каза: „От страна на Оли, той свърши невероятна работа.

„Само с една сесия в FP3 той беше на ниво и се чувстваше удобно с колата, така че е добре.

„Очевидно се радвам за него. Това е много специален ден и първото състезание в Това, че Ferrari направи само една сесия, предполагам, че е още по-специално.

„Надявам се утре и двамата да имаме страхотно състезание и да спечелим силни точки за отбора.“

Прочетете повече от Sky News:
Обвинителят на Крисчън Хорнър е отстранен от Ред Бул
Хорнър казва, че намесата в семейството му е „достатъчно“

Изображение: Снимка: AP

Сайнц с апендицит

Сайнц, на 29 години, беше диагностициран с апендицит и „ще се нуждае от операция“, каза Ферари в изявление по-рано в петък.

Той пропусна медийните кръгове в Джеда в четвъртък, но участва в две тренировки по-късно през деня .

Потвърждавайки, че е аут до края на уикенда, Ферари каза: „От FP3 и до края на този уикенд той ще бъде заменен от резервния пилот Оливър Беърман. Следователно Оливър няма да вземе повече участие в този кръг от шампионата на Формула 2.

"Семейството на Ферари пожелава на Карлос бързо възстановяване."

Изображение: Карлос Сайнц. Снимка: Reuters

Биърман от Челмсфорд, Есекс, е част от пилотската академия на Ферари от 2021 г.

Преди да бъде взето решението Биърман да замени Сайнц, той си осигури първа позиция в квалификациите във F2 в Саудитска Арабия в четвъртък.

Преди това той кара за Haas по време на тренировки в Мексико и Абу Даби миналия сезон.

Тийнейджърът завърши шести в дебютната си кампания във F2 миналата година, като спечели три специални състезания и едно спринтово състезание.

Изображение: Снимка: AP Изображение: Снимка: Reuters

Бъдещето на Сайнц във Ferrari изглежда несигурно, с .

Испанецът завърши на подиума трети в първо състезание за сезона в Бахрейн миналия уикенд, докато 26-годишният Льоклер завърши четвърти.

Макс Верстапен от Ред Бул - действащият шампион във Формула 1 - спечели състезанието в Бахрейн миналия уикенд и е на първа позиция за Саудитска Арабия Голямата награда.

Източник: skynews.com