Бросойт е брилянтен като Уинипег Джетс победи Каролина с 2-1
Global News | 2023-12-05 | 07:36:06

Носейки своите фланелки с надпис „Четиридесет и осем“ за първи път в чест на Кралските канадски военновъздушни сили, Уинипег Джетс разчитаха на фантастичното представяне на резервния вратар Лоран Бросоа в победа с 2-1 над Каролина Хърикейнс понеделник вечер.

Brossoit спря 15 изстрела само през първия период и завърши вечерта с 42 спасявания, докато Джетс спечелиха втория си пореден мач, след като приключиха трите си мача губене.

„Честно казано, обичам да получавам много удари рано и често“, каза Бросоа. „Вкарва ме в играта. Но знаехме, че ще го направят. Това е нещо като техния начин на работа. Те хвърлят всичко в мрежата, особено през първия период, и направиха това тази вечер. И това ме въведе в играта.“

Отне над 16 минути на Джетс да направят първия си удар в мача и регистрираха само три удара в мрежата в началния фрейм, за да изравнят най-ниското си ниво за сезона за период. Ураганите записаха всичките първи 13 удара към вратата на мача.

„Това е страхотен хокеен отбор там“, каза главният треньор Рик Баунес. „Това беше адски хокеен мач, така че не се притеснявам за началото. Дайте им кредит. Наклонихме се малко, да, но вие няма да доминирате в това, няма да отидете там и да доминирате в този отбор. Никой в ​​тази лига няма да доминира над този отбор в продължение на 60 минути.”

Ударите завършиха 43-22 за Ураганите.

Кайл Конър и Николай Елерс отбелязаха голове за Джетс като и двамата имаха асистенция за две точки вечери. Конър имаше шест поредни мача без гол.

„Това е огромна победа“, каза Елерс. „След нашата серия от три загуби там, да се върнем и да постигнем две поредни победи, имахме нужда от това. Трябваше да се върнем на правия път и да играем по-добре и го направихме.

„Мисля ли, че изиграхме перфектния мач тази вечер? Абсолютно не. Но нашият вратар стоеше на главата си и дори когато не играеш по най-добрия начин, трябва да намериш начини да спечелиш и успяхме да го направим днес срещу един доста, доста добър отбор.“

Загубата сложи край на поредицата от точки от четири мача на Ураганите.

Владислав Наместников пропусна втори пореден мач за Джетс поради контузия в долната част на тялото.

Деклан Чизхолм остана в състава за Уинипег, след като дебютира за сезона в събота срещу Чикаго Блекхоукс, тъй като Нейт Шмид беше здрава драскотина за втори пореден мач. Лоугън Стенли също беше облечен, тъй като те отидоха с допълнителна синя линия, като облякоха единадесет нападатели и седем защитници.

Посетителите започнаха да подправят Бросоит още от вратите, когато резервният вратар на Джетс направи четири спасявания в първата минута и 11 преди първия медиен таймаут.

Общо Бросойт спря всичките 13 изстрела, срещу които се изправи, преди съотборниците му да нанесат дори един удар към вратата, който дойде само при оставащи 3:29 в първия.

Но миг по-късно лоша смяна на линията на Каролина накара Елерс да се изправи срещу Конър. Елерс плъзна шайбата на своя съотборник, който я прехвърли покрай Анти Раанта, за да даде невероятна преднина на Джетс с 1-0.

За Конър това беше неговият 15-и гол за отбора за сезона.

До края на първия период Каролина имаше предимство от 15-3 в ударите към вратата, но изоставаше с 1-0.

Вторият период изглеждаше като обратен на първия, поне за начало, тъй като Уинипег надигра Ураганите с 8-1 през първите 3:30 часа, подпомогнати от приключването на силовата игра, която започна в последната минута на началния фрейм.

Каролина започна да настоява назад, което доведе до изстрел на Брент Бърнс, който отекна от напречната греда, но мачът остана 1-0, докато горната линия на Джетс не удари в прехода.

След като пренесе шайбата в края на Каролина, Марк Шайфеле, пусна шайбата на Конър на синята линия. След това Конър го върна към Шайфеле в ъгъла, преди той да изпрати перфектен пас към слота, където Елерс чакаше да откъсне удар над Раанта, за да удвои преднината на Уинипег с 8:21 оставащи във втория.

Каролина най-накрая влезе в класацията с по-малко от минута до края на периода. Мартин Нечас направи опит за опаковане, но шайбата се плъзна от острието му към предната част на мрежата. Въпреки това, докато Дилън ДеМело се плъзгаше през гънката, за да се опита да блокира опита, шайбата отскочи от крака му и се плъзна в мрежата, за да направи мача 2-1 с 50,7 секунди до края на централната рамка.

Ураганите успяха да надвият Джетс с 14-13 през втората и след 40 минути имаха предимство от 29-16.

Каролина спечели третата си силна игра в мача малко повече от шест минути след третата, но Джетс го унищожиха, точно както направиха за първите два.

Конър получи страхотен шанс да възстанови преднината от два гола малко под седем минути преди края, но Раанта му отказа при откъсване след Бърнс удари Конър, счупвайки стика на Бърнс, но не беше направено плащане.

Мигове по-късно Конър имаше фантастичен шанс в слота, но ударът му беше отразен от стик на защитник на Ураганите.

Докато Каролина се опитваше да издърпа Раанта за допълнителен нападател, шайбата отскочи от края на Уинипег и към освободената мрежа. Раанта реши да се обърне от пейката и да атакува разхлабената шайба, докато Елерс я преследваше за Уинипег. Раанта чекна Елерс точно в синята линия на Каролина, докато Елерс се опитваше да заобиколи вратаря.

С Раанта най-накрая на пейката Конър имаше страхотен поглед, за да сложи край, но ударът му беше отклонен от пръчката на гмуркащ се Брейди Скджей.

Както беше историята на играта обаче, Каролина просто не можа да намери начин да премине през Бросойт, когато той затвори вратата в последните секунди, за да подпечата победата. Резервният играч направи 42 спасявания в най-доброто си представяне за сезона.

Сега Джетс ще се впуснат в пътуване с четири мача, което започва в Колорадо в четвъртък.