Бруинс тласка Лийфс до ръба с победа в мач 4
Global News | 2024-04-28 | 05:01:19

ТОРОНТО – Брад Марчанд стана водещ голмайстор на Бруинс в плейофите за всички времена и добави асистенция, когато Бостън задуши Торонто Мейпъл Лийфс с 3-1 в събота, за да вземе водят с 3-1 в плейофната серия на отборите от първия кръг.

Джеймс ван Римсдик и Дейвид Пастрнак имаха другите голове за Бостън, който може да затвори най-добрата от седемте серии във вторник у дома в мач 5. Джереми Суейман направи 25 спасявания.

Мич Марнър отговори за Торонто. Иля Самсонов спря 14 от 17 удара за 40 минути игра. Джоузеф Уол игра трети и завърши с пет спасявания. Звездата на Leafs Auston Matthews, който пропусна тренировката в петък, изигра два периода, но не излезе за третия.

Мач 6, ако се наложи, ще се върне в Торонто в четвъртък.

Крилото на Leafs William Nylander направи своя дебют в плейофите за 2024 г., след като пропусна първите три мача поради неразкрита контузия.

Swayman, който също игра в игри 1 и 3, взе старта над Linus Ullmark, когато Bruins се отклониха от тяхната ротация на гънките, при която вратарите се смениха, започва от февруари.

Торонто, който спечели серия след сезона за първи път от 2004 г. миналата пролет, не успя да се свърже в две силни игри от първия период — спадайки до 1-към-13 в серията — с шумна публика, преди гостите да продължат напред.

Коравият човек на Лийфс Райън Рийвс имаше шайбата в защитната зона, но тя беше избита от стика от Бруинс защитник новобранец Мейсън Лорей. Ван Римсдайк, който игра в Торонто от 2013 г. до 2018 г., се възползва от грешката и изпревари Самсонов, за да вкара първия си гол от серията при 15:09.

Крилото на Торонто Макс Доми изпълни дузпа със седем контрола минути във втория, а нажежената силна игра на Бостън се възползва с шестия си гол в четири мача, когато Маршан веднъж отбеляза втория си от плейофите - и 56-ия в кариерата си след сезона, за да изпревари Кам Нийли за първото място във франчайза история — в 8:20.

Голът беше и 12-ият гол в плейофите на Маршан в Air Canada Centre/Scotiabank Arena, за да изравни Браян Тротие за най-много гостуващ играч на противникова арена в историята на НХЛ. Тротие вкара 12 гола след сезона в Кепитъл Сентър във Вашингтон.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Разочарованието започна да пълзи върху скамейката на Лийфс с напредването на периода, като Матюс и Мич Марнър навлязоха в оживена дискусия. Уилям Ниландър беше уловен от камерата да мърмори на себе си, преди Марнър да хлопне ръкавиците си.

Бруинс, които оглавиха Торонто в седем мача в първия кръг на плейофите за 2013, 2018 и 2019, сложиха нещата в леглото с 41,6 секунди до края на периода при друга поредица от злополука на Leafs, която доведе до 2-на-0, където Marchand даде храна на Pastrnak за неговата секунда.

Феновете бяха насърчени да вдигат шум след някои критики относно атмосферата в игра 3 , но насочи тази енергия в силен хор от освирквания, докато часовникът тиктакаше до антракта.

Лийфс направиха смяна на вратаря и бяха без Матюс, когато защитникът на Торонто Илия Любушкин разтърси гредата на Суейман три минути след третата минута. .

Марнър най-накрая извади домакините на дъската, когато плъзна своя първи от плейофите срещу Суейман при 5:42.

След това вратарят на Бруинс отказа Джоел Едмъндсън при два последователни шанса с натиска на Лийфс.

Торонто получи още една мощна игра с по-малко от шест минути до края на редовното време, но едва успя да контролира в офанзивната зона, за да падне до 1-за-15 в серията.

Освиркванията се завърнаха в последната минута, за да изпратят Лийфс, които сега се нуждаят от три поредни победи срещу отбор, спечелил 10 от последните 11 директни срещи, за да запазят сезона си жив.

ПОЧИТАНА ЛЕГЕНДА

Лийфс отдадоха почит на покойния играч Боб Коул – прочутият телевизионен оператор беше гласът на хокея за поколения канадски фенове – с видеомонтаж на някои от неговите запомнящи се обаждания преди падане на шайба. Коул почина в сряда на 90-годишна възраст.

СИЛАТА НА БАЩА

С два дни почивка между игри 3 и 4, Любушкин отлетя за Калифорния, за да бъде със съпругата си след раждането на дъщерята на двойката.

Придобит от Анахайм Дъкс през февруари, руският защитник пропусна тренировката в петък, но се върна в Торонто часове по-късно.

„Чувстваш различна енергия“, каза Любушкин за връщането си в плейофен екшън. „Това е добра емоция.“

МАКМАН СЕ ПОДОБРЯВА

Старши треньорът на Лийфс Шелдън Кийф каза, че крилото Боби Макман — аут с контузия в долната част на тялото след финала на редовния сезон на 13 април — се очаква за да възобновите пързалянето скоро.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 27 април 2024 г.