Бруно Гимараеш отбеляза късен победен гол, когато Нюкасъл победи Фулъм
Breaking News | 2024-04-06 | 18:49:19

Бруно Гимараеш отбеляза късен победен гол, след като Нюкасъл накара Фулъм да плати за пропуснатите възможности при победата с 1-0 на Крейвън Котидж във Висшата лига.

Бразилският национал порази след 81 минути в ден, когато и на двете страни липсваше авангардно острие.

Победата за Нюкасъл удължи серията без победа на Фулъм до три, докато те се бореха да преоткрият мартенската си форма, която включваше домакинска победа с 3-0 над Тотнъм.

След като и двете страни коленичиха преди началния удар, Фулъм започна с предния крак, докато търсеха откриващия гол.

Фулъм се върна на Крейвън Котидж, след като не успя да вземе победи в последните им две далеч от дома и добра част от уменията на Уилиан в средата на пътя им позволиха да се противопоставят, задавайки тон за подобрено представяне в западен Лондон.

Марко Силва обвини липсата на клинична завършвайки като причина за отпадането на отбора му от ФА Къп от Нюкасъл през януари и повече от това беше изложено тук.

След като Жоао Палиня направи усилия от шест ярда, непосоченият Андреас Перейра пропиля шанса да мача, когато той не успя да се свърже с удар с глава от близка дистанция от ударно подаване на Антони Робинсън.

Нюкасъл не успя да тръгне и пропускане на Гимараеш в притежанието на топката бе резюмирало слабото им полувреме, както изглеждаха хората на Еди Хау за да доразвие равенството си 1-1 с Евертън при последното излизане.

Юнайтед обаче потърси вдъхновение чрез Антъни Гордън. Усилие от далечна дистанция на хитрото крило премина покрай лявата греда към края на първото полувреме и той започна второто полувреме със същата интензивност.

Гордън, който ще бъде сред претендентите за игра Отборът на Англия на Гарет Саутгейт за това лято в Еврото, врязан отляво към доверения му десен крак, принуждавайки Бернд Лено да влезе в действие, след като неговият извит удар беше отстранен.

Домакините не бяха повторили натиска от първите 20 минути, но добре отработена комбинация между Родриго Мунис, който отбеляза осем гола, и Перейра създаде огромна възможност.

Бразилското дуо комбинира на границата на наказателното поле със спретнато едно-две, като Мунис изстреля -off, позволявайки опит на Перейра с левия крак да изпробва Мартин Дубравка на десния му стълб.

Нюкасъл смяташе, че е повел чрез Фабиан Шар, но реферът Сам Алисън отсъди фаул след консултация с VAR монитора.

Дан Бърн беше използвал предмишницата си, за да бутне Калвин Беси на пода в натрупването, преди швейцарският централен защитник да завърши на близката греда.

Но изчервяването на Фулъм не беше спасено докато Нюкасъл вкара легитимен гол след 81 минути.

Харви Барнс проби отляво и центрирането му се отби от бялата фланелка перфектно на пътя на късно пристигналия Гимараеш, който засили първото си попадение усилие в долния ляв ъгъл пред пътуващите привърженици.