Букайо Сака и Мартин Одегард изстреляха Арсенал с четири точки преднина на върха на PL
Breaking News | 2023-12-02 | 20:28:05

Арсенал откри преднина от четири точки на върха на Висшата лига, след като два ранни гола се оказаха напълно достатъчни, за да изпратят Уулвс на стадион Емирейтс.

Тъй като най-близките съперници и действащи шампиони Манчестър Сити не играха до неделя, отборът на Микел Артета се възползва напълно, тъй като Букайо Сака и Мартин Одегорд отбелязаха в първите 16 минути преди нервен край, предизвикан от попадението на Матеус Куня.

Артилеристите в крайна сметка спечелиха с 2-1 в един следобед, когато ранните им голове бяха върхът на представяне, което обещаваше повече, отколкото предоставяше.

След като победиха Lens тук с 6-0 в сряда, за да си осигурят безопасно преминаване в осминафиналите на Шампионската лига, Wolves доказаха, че са направени от по-сурови неща и останаха в надпреварата до последно.

Сака се нуждаеше от по-малко от шест минути, за да изведе домакините напред, тъй като Арсенал отбеляза най-ранния си гол във Висшата лига за кампанията досега.

Това е нещо, което мениджърът Микел Артета искаше да подобри, спирайки страните са в състояние да седят дълбоко и да се защитават на брой.

Габриел Исус нахрани Такехиро Томиясу, който се вмъкна вместо Сака, за да се превърне хладнокръвно и да продължи това, което бързо се превръща в добър сезон за английския нападател.

Бързото откриване на Сака даде на Арсенал платформа за надграждане и те удвоиха преднината си само седем минути по-късно.

Исус отново беше замесен, този път играейки в Александър Зинченко отляво с краен защитник за Одегаард, за да успее и да завърши още един ефектен ход.

Вратарят на Уулвс Хосе Са изглежда получи контузия, опитвайки се да спре усилията на Одегаард, но трябваше смело да блокира удар на Леандро Тросард, когато Арсенал продължи да завърта винта.

Това обаче се оказа последният принос на Са, тъй като той накуцваше, за да бъде заменен от Дан Бентли.