Call of the Wilde: Монреал Канадиенс победен от най-лошия Сан Хосе Шаркс в лигата
Global News | 2024-01-12 | 05:28:05

Енигмата, която са Монреал Канадиенс, беше разказана с друга глава в четвъртък вечерта в Bell Centre. Монреал имаше изключителни победи срещу мощни центрове като Далас Старс, Ню Йорк Рейнджърс и Уинипег Джетс. Те обаче претърпяха загуби и от някои от най-слабите отбори.

Трябваше да бъдат две лесни точки за Монреал, домакин на Сан Хосе, но Шаркс записаха победа с 3-2.

Wilde Horses

Сан Хосе Шаркс може би е най-лошият отбор на НХЛ този век. Те бяха загубили 12 поредни състезания, преди да се изправят срещу канадците. Трябваше да бъде победа на Монреал, при това лесна. Акулите допуснаха повече голове от който и да е друг клуб в лигата с голяма преднина.

Това, че успяха да постигнат само два срещу Акулите, говори много за трудността на Канадиънс при намирането на голове. Едно е да го намериш като битка срещу Вегас, но е съвсем друго да си на заден крак срещу Сан Хосе. Да позволиш 17 удара към вратата за един период на Акулите е съвсем друг въпрос.

Имаше моменти на вълнение, но не достатъчно. Ник Сузуки се откъсна в третата част, но силното му движение бе спряно. Майк Матисън имаше шанс да намери Кайдън Гюле за пробив, но не можа да центрира пас при нахлуване на странен човек.

Матисън постави Брендън Галахър за първия гол на Канадиънс. Матисън също участва във втория гол, когато ударът му за точка беше отразен от Джош Андерсън. Последните пет минути бяха бараж от Монреалско напрежение, но къде беше тази интензивност през първите 55 минути? Срещу толкова слаб клуб, два гола и шест силни възможности не са добра работа за нощта.

Когато Канадиънс играят с Ню Йорк Рейнджърс и спечелят, има чувството, че възстановяването не трябва да върви далеч. Срещу Акулите изглежда, че са в същата категория като най-лошия отбор в лигата. Това дразни феновете на Habs, които търсят Wilde Horses и не намират нито един.

Wilde Goats

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Бяха 22 игри, в които Джейдън Струбъл премина без голяма грешка. Той трябваше. Не се случва често играч да влезе в лигата и да играе почти безупречен хокей. Въпреки това беше огромна грешка от Struble да допусне Sharks на борда. Струбъл хвърли шайбата на сляпо към предната част на мрежата.

Люк Кунин направи лесен удар срещу нищо неподозиращия Самуел Монтембо. Внимателна проверка на повторението изглежда показа, че Струбъл се опитва да намери партньора си в защита зад мрежата, но той просто насочи паса лошо. Човек се надява, че това е по-скоро физическа грешка, отколкото умствена.

Сезонът на Джош Андерсън е идеалният пример за чаша наполовина пълна или наполовина празна въз основа на перспективата. Андерсън имаше три ясни отцепки в последните два мача. Това е изключително. Той не е вкарал нито един от тримата откъснали се. Това е разочароващо.

Трудно е да се промъкнеш около леда и да се окажеш съвсем сам, като остава само вратарят да биеш. Заслуга на Андерсън, че е толкова на топката, но е феноменално колко отцепки не е реализирал този сезон.

Възможно е Андерсън да бъде продаден предвид възрастта му и къде се намират Канадските тяхното възстановяване. Ако бъде разменен, Андерсън може да бъде абсолютна кражба. Той вероятно няма да донесе висока възвръщаемост, като се има предвид общата му цел, но ако някога успее да си възвърне малко увереност, головете може да дойдат на тълпи; шансовете вече са такива.

Wilde Cards

Това беше огромна седмица за Оуен Бек. Изборът от втория кръг на Canadiens през 2022 г. беше разменен от Peterborough Petes на съперник във вторник.

Не можеше да бъде по-добър сценарий Бек да се насочи към Saginaw Spirit. Това гарантира, че Бек ще играе много хокей тази пролет. Saginaw е домакин на Мемориалната купа, така че получават автоматично довиждане във финалната четворка.

The Spirit се заредиха с надежда да спечелят шампионата за юноши. Те имат третия най-добър процент победи в хокейната лига на Онтарио, така че те също могат да имат дълго време в плейофите на лигата.

Бек изигра първия си мач за Духа в сряда вечерта и нямаше как да не мине По-добре. Духът разкъса Windsor Spitfires, печелейки с 11-3. Бек имаше два гола и четири асистенции.

Не се очаква Бек да бъде офанзивна заплаха на ниво НХЛ, но със сигурност няма да навреди да печелиш точки при юноши. Бек имаше 57 процента и в кръга на очните срещи. Той е един от най-добрите в хокея на юношеско ниво. Превръщането на неговата многостранна игра, включително интелигентността на защитната страна на шайбата, е целта на Beck’s и Canadiens.

Има място за Бек като интелигентен център за спиране на играта в НХЛ. Би трябвало да е доста приятно да го гледате в Сагино през останалата част от пътя този сезон.

Брайън Уайлд, базиран в Монреал спортен писател, ви предлага Call of the Wilde на globalnews.ca след всеки мач на Canadiens .