Чакането на Новак Джокович за първата титла за 2024 г. продължава, тъй като той се бори с болест при изненадваща загуба на Geneva Open
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-25 | 15:20:09

Чакането на Новак Джокович за първата му титла за 2024 г. продължи, след като той загуби на полуфиналите на Откритото първенство в Женева в петък, подгряващият турнир за Откритото първенство на Франция, което започва в неделя.

Сърбинът каза, че се бори със стомашен проблем, тъй като загуби в три сета 6-4 0-6 6-1 от световния номер 44 Томас Махац.

24-кратният шампион от Големия шлем извика лекаря на корта по време на медицинско прекъсване в края на първия сет. Телевизионните камери показаха световния номер 1 да изглежда странно през целия мач, с видимо трепереща ръка, докато пие от бутилка по време на почивката.

След това Джокович призна, че е имал „ужасно усещане със стомаха и здравето днес... не беше страхотна вечер и днес също“.

37-годишният състезател, който не е достигал до финал тази година, също каза, че е „разбира се“ притеснен за формата си, насочвайки се към втория турнир от Големия шлем за годината.

„Изобщо не играх добре тази година“, каза Джокович пред репортери, попитан за защитата на титлата си на Ролан Гарос.

„[Имал съм] някои [добри] мачове тук и там, но това е, което е. Трябва да го приемеш. Не се смятам за фаворит там. Ще играя мач по мач и ще видя докъде мога да стигна.”

Джокович добави: „Искам да забравя за [този мач] и да продължа към Париж.“

След като извика доктора на корта в края на първия сет, Джокович сякаш намери втори вятър, печелейки втория сет, без да пропусне игра.

Но той изчезна в решаващия трети сет, като Machac спечели последните шест поредни игри.

Въпреки крайния резултат, връщането на корта и опитът да се намери някакъв ритъм беше постижението, според Джокович.

„Беше добре, че можех да дойда тук и да играя повече от един мач. Изиграх три“, каза той. „Просто трябва да се почувствам по-добре. Не е удоволствие, когато страдаш на корта, чувствайки се по този начин. Не можеш да се съсредоточиш върху тениса, когато ти се случват други неща. Просто се надявам, че мога да бъда във форма и готов за Ролан Гарос.”

Сега той има рекорд от 14-6 през 2024 г. и ще започне своята 20-та кампания на Откритото първенство на Франция срещу французина Пиер-Юг Херберт.

Източник: cnn.com