Челната линия остава гореща, когато Уинипег Джетс победи Детройт с 5-2
Global News | 2023-12-21 | 05:17:49

Когато загубите най-добрия си голмайстор в обозримо бъдеще, ще имате нужда от някой, който да се засили в негово отсъствие.

Въведете Габриел Виларди, който повече от помага на Уинипег Джетс да се справят със загубата на Кайл Конър.

Той и неговите съотборници продължиха силната си игра в сряда вечерта, като помогнаха на Джетс да победят с 5-2 над Детройт в Canada Life Centre.

След доста безпроблемни първи 15 минути на мача, Уинипег откри резултата при 15:38.

Ударът на Нийл Пионк от синята линия се отби ръкавицата на Джеф Петри от Детройт по пътя си към мрежата, изпускайки траекторията на шайбата, докато се плъзгаше покрай подложката на Джеймс Раймър. Първоначално голът беше приписан на Морган Барън, докато той се опитваше да вкара стик при удара, преди да удари Петри, но по-късно беше даден на Пионк с асистенции, дадени на Аксел Йонсон-Фялби и Дейвид Густафсон.

Джетс пренесе тази преднина от 1-0 в първото прекъсване, заедно с предимство от 12-9 при удари към вратата. Влизайки в мача, Уинипег имаше рекорд 8-1, когато водеше след едно и беше 12-2-1, когато отбеляза първи.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Но не отне много време на Ред Уингс да направят равенство дори през втория период. Детройт проби в зоната на Уинипег при 3-на-2, преди Патрик Кейн да плъзне кръстосано подаване към Оли Маата, изостанал от играта. Ударът му с китката победи високо Лоран Бросоа, за да изравни играта само 1:44 в средната рамка. Това беше първият мач за Маата за сезона, като бившият Jet Andrew Copp също си привлече помощник в играта.

Само по-малко от шест минути по-късно горната линия на Уинипег ги върна напред. Виларди върна рикошет под голлинията, като защитата на Детройт се срина към него. Това освободи Николай Елерс отпред, така че Виларди го удари с пас, преди Елерс да прехвърли Раймър, за да даде преднина на Джетс с 2-1.

Малко повече от три минути след това Дилън Самберг заби шайбата извън дъските, за да изскочи Jonsson-Fjallby при отцепване. Той не направи грешка за първия си сезон за 3-1.

Доминацията на Уинипег през периода продължи, когато след дълга смяна в края на Детройт Джош Мориси намери Коул Перфети да влиза от пейката . Той се пързаля към мрежата, привличайки защитата в своята посока и освобождавайки Виларди за влизане от задна врата. Това направи резултата 4-1, тъй като Виларди вече има голове в четири поредни мача и в пет от последните си шест.

Джетс надиграха Уингс с 18-7 във втория, с което общият брой от два периода достигна 30 -16 в полза на Уинипег.

Първата дузпа в мача беше отсъдена на Нино Нидерайтер от Уинипег 4:48 във финалния фрейм, с което злословното убийство на Джетс от дузпа проработи, но те свършиха работата, благодаря отчасти до няколко солидни спасявания от Brossoit.

Детройт намали преднината с 11:19 до края, когато Кейн зарови реско в отворена мрежа, правейки 4-2 за Уинипег с втория си резултат за сезона.

При оставащи 7:21, Мориси изпълни дузпа за кроше, давайки на Уингс солиден шанс да навлезе още повече в преднината на Уинипег. Лукас Реймънд имаше страхотна възможност отстрани на мрежата, но той изстреля високо и встрани, когато Джетс успяха да го убият.

Това се оказа скъпо за Детройт, защото с малко по-малко от пет минути до края, Джетс поставиха играта на лед. Елерс спечели битка по дъските под голлинията в края на Уингс, освобождавайки шайбата на Виларди близо до гънката. Той намери Марк Шайфеле съвсем сам от другата страна на гънката и Шайфеле го върна, за да направи 5-2.

Виларди вече има десет точки в последните си четири мача, докато Елерс има девет, а Шайфеле има шест .

Джетс надиграха Уингс с 41-28, тъй като Бросойт спечели победата с още едно стабилно представяне.

Уинипег ще бъде домакин на Бостън в петък, преди да получи няколко дни почивка за Коледа прекъсване.