Челси 3-2 Нюкасъл: Все още няма любов от страна на феновете към Маурисио Почетино, но Коул Палмър облекчава натиска върху шефа с главната роля на Михайло Мудрик, печели победа
Daily Mail | 2024-03-12 | 03:10:38

Всичко това са отметки в правилните полета за Почетино, както беше още едно прогресивно представяне на младия Коул Палмър и наистина четвърти гол във Висшата лига за сезона за резервата Михайло Мудрик.

Къде води всичко, е трудно да се знае, но по-лесно е да се отгатне. Почетино не е на твърда основа в западен Лондон. Неговият отбор все още е в грешната половина на таблицата – макар и с мач по-малко – и има страшно много работа, ако иска да изпълни минималното изискване за европейска квалификация. Колкото по-трудно се връща назад към това, толкова по-вредно изглежда поражението от Ливърпул на финала на Carabao Cup миналия месец.

Коул Палмър вкара гол и направи асистенция, когато Челси спечели домакинската победа с 3-2 над Нюкасъл

Играта на мача на Палмър дойде пред гледащия селекционера на Англия Гарет Саутгейт

Михайло Мудрик влезе от пейката, за да вкара гол на Челси трети, за да подпечата така необходимата победа

Вашият браузър не поддържа iframes.

Никой обаче не би искал Почетино да страда, така че ако не иска да издържи след лятото, най-малкото, на което можем да се надяваме, е да види този сезон с някакъв вид на достойнството. Ето, той беше всичко за това. Прегръдка за Еди Хау от Нюкасъл в началото и след това по една за двамата талисмани. Когато напусна терена в края на деня под любезни аплодисменти от привържениците, разположени наблизо, той отговори просто с вдигнат палец.

Всъщност това беше , игра, която можеше да се измъкне от Челси. Те започнаха достатъчно добре и отбелязаха в седмата минута чрез Никълъс Джаксън. Но това е група от играчи, които не винаги реагират добре на неуспехите и когато Александър Исак вкара точно преди полувремето за Нюкасъл, беше лесно да се чудим накъде ще тръгнат нещата. Челси обаче трябваше да си върне инициативата и в разгара на този хаотичен и нефункционален сезон те заслужават признание за това.

През по-голямата част от първото полувреме , това не беше увлекателна игра въпреки ранния гол на Челси. Палмър – играещ пред мениджъра на Англия Гарет Саутгейт – започна движението от дълбочина, подавайки Аксел Дисаси отдясно. На Дисаси беше позволено да напредне добре и когато центрира към близката греда, топката не беше изчистена достатъчно добре от защитника на Нюкасъл Свен Ботман. След това Палмър отново пое топката, но неговият нисък удар над вратата не изглеждаше достатъчно силен, за да затрудни Мартин Дубравка във вратата на Нюкасъл.

Джаксън обаче трябваше да окаже решаващо влияние. Застанал с гръб към вратата, той направи контакт с типа удар, който обикновено не се получава и това беше достатъчно, за да изпрати топката в ъгъла към дясната страна на Дубравка.

На тъчлинията Хоу изглеждаше смаян и нещата скоро се влошиха. Антъни Гордън нарани коляното си от далечната страна и след като даде всичко от себе си, за да си върне пълната мобилност, в крайна сметка се предаде и беше заменен от Джейкъб Мърфи в 35-ата минута.

Челси взе ранен аванс, след като Палмър стреля от границата на наказателното поле след лошо изчистване

Ударът на Палмър беше пратен в мрежата на Нюкасъл от Николас Джаксън за неговия девет гол в лигата

Антъни Гордън беше принуден да напусне поради контузия през първото полувреме в удар за надеждите му за Англия

Александър Исак изравни Нюкасъл след удара на полувремето с превъзходно завършване

Шведският нападател премина покрай Джордже Петрович в долния ъгъл на мрежата

С това точка нищо друго не се беше случило, но Исак се захрани с прекрасно шими и пас от Бруно Гимараеш точно преди полувремето, за да отвори тялото си и да изравни изравнителния гол в далечния ъгъл с дясната си стъпка. Това беше първият изстрел на Нюкасъл към целта, но въпреки това имаше чувството, че може да бъде преобразяващ момент. В началото на второто полувреме Нюкасъл наистина заплашваше, докато играеше срещу собствените си привърженици. Мигел Алмирон стреля от 18 ярда, а вратарят на Челси Джордже Петрович прехвърли топката.

Стамфорд Бридж затаи дъх за малко, но преди часът дойде освобождаване. Дан Бърн от Нюкасъл – който по-късно напусна с друг проблем с гърба – нанесе клиренс в тъч, хвърлянето бе насочено от Мойзес Кайседо към Енцо Фернандес и след това към Палмър, който нанесе лош нисък удар с левия крак покрай Дубравка от 22 ярда.

Бърн компенсира грешката си отчасти почти веднага, отдръпвайки се, за да блокира удар на Рахийм Стърлинг от линията, след като крилото на Челси проби и заобиколи Дубравка на дузпа.

Но когато Мудрик свали топката от пръста на Конър Галахър след 14 минути преди края, той мина красиво покрай Фабиан Шар, след което заобиколи Дубравка и плъзна топката от ъгъл с десния си крак.

Резервата Мудрик даде на Челси два гола, след като Палмър възстанови предимството на сините

Нападателят на Челси преобърна Мартин Дубравка и вкараха в празната мрежа на Нюкасъл

Джейкъб Мърфи даде надежда на Нюкасъл с мощен удар, когато мачът навлезе във времето за спиране

Ако някой е симптоматичен за съвременните болести на Челси, това е украинецът. £89 милиона за не много.

Но това беше ценен гол, който позволи на Челси да се справи, когато Мърфи отправи неудържим удар високо към тяхната врата от дясната страна на наказателното поле в 90-ата минута.

За Нюкасъл животът не става по-лесен. Те са срещу Манчестър Сити за ФА Къп в събота. Челси е домакин на Лестър в същото състезание. Този сезон на гръмотевично разочарование не е мъртъв. Още не съвсем.