Челси и Лион напредват към тазгодишните полуфинали на Шампионската лига за жени
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-28 | 14:10:37

Челси и Лион станаха първите два отбора, които стигнаха до полуфиналите на тазгодишната Шампионска лига за жени след четвъртфинални победи в сряда.

Лион разби Бенфика с 4-1 във втория си мач, побеждавайки португалския отбор с общ резултат 6-2. Междувременно Челси завърши наравно 1-1 на Стамфорд Бридж срещу Аякс, но стигна до полуфиналите като общ резултат след победа с 3-0 в първия мач.

Тъй като нейният отбор преследва четворката този сезон и с финала за Купата на лигата за жени срещу Арсенал в неделя, мениджърът на Челси Ема Хейс избра да използва дълбочината в състава си за реванша в Лондон.

С липсата на ключови играчи от титулярния състав, Челси се бореше да намери обичайния си ритъм, но успя да поведе през първото полувреме благодарение на нападателя Майра Рамирес.

"Сините" обаче бяха фиксирани през второто полувреме, след като Чесити Грант вкара удар от близко разстояние. В интерес на истината и двете страни имаха шансове да спечелят мача, но здравата преднина на Челси от първия мач беше повече от достатъчна, за да премине през следващия кръг.

„Стигнахме до полуфинала и мисля, че трябва да отпразнуваме това“, каза мениджърът на сините Хейс.

„Искаме да печелим, обичаме да печелим […] всичко, което искаме, е да печелим. Ние сме на полуфинал и това е мястото, където искаме да бъдем."

На други места Лион показа още едно доминиращо представяне, за да се справи с Бенфика с лекота и да стигне до полуфиналите на надпреварата за 13-и път.

Вече с 2-1 от първия мач, осемкратният шампион не намали интензивността си и доминираше през първото полувреме в сряда, въпреки че не успя да реализира своите шансове.

Френският нападател Делфин Каскарино най-накрая откри гола за Лион, но Бенфика изравни преди полувремето, за да запази слабите си надежди.

След това Каскарино възстанови преднината на Лион след почивката, преди два късни гола на Кадидиату Диани да подпечатат категоричната победа.

„Има много причини за удовлетворение. Гордеем се с феновете, благодарим им и на играчите“, каза треньорът на Лион Соня Бомпастор след мача.

„Представянето след полувремето беше страхотно, но трябваше да бъдем по-строги през първото полувреме. Общата нишка беше правилният избор; Ако бяхме направили това през цялото време, можехме да затрудним повече Бенфика.

„Нищо не ни е дадено, така че винаги трябва да бъдем бдителни.“

Лион ще се изправи срещу шведския Хакен или Пари Сен Жермен на полуфиналите, докато Челси ще играе срещу победителя от Барселона и СК Бран.

Останалите два четвъртфинала ще се играят по-късно в четвъртък.

Източник: cnn.com