Челси изуми Барселона и отново поведе в първия мач на Стамфорд Бридж
Breaking News | 2024-04-20 | 17:08:48

Ерин Кътбърт даде безценна преднина на Челси в първия мач в полуфинала на Шампионската лига срещу Барселона, след като нанесе първо домакинско поражение от пет години на титулярите .

Попадението на Кътбърт в 40-та минута беше достатъчно, за да осигури победа с 1-0 на Estadi Olimpic Lluis Companys – първото поражение на Барса за сезона – в един следобед, когато сините показаха превъзходна защитна игра, за да откажат защитаващи шампиони със свободен гол, един единствен удар към целта.

Нещата може би щяха да са различни, обаче, ако реферът Стефани Фрапарт не беше посъветван да преразгледа решението си да даде дузпа на домакините през второто полувреме за игра с ръка, за да напуснат Ема Хейс и нейните играчи имат какво да защитават на Стамфорд Бридж следващата събота.

ИСТОРИЧЕСКА ПОБЕДА В БАРСЕЛОНА! #UWCLpic.twitter.com/DoOnVup42g

— ФК Челси жени (@ChelseaFCW) 20 април 2024 г.

Джес Картър и Kadeisha Buchanan трябваше да бъде издръжлива в сърцето на защитата на сините в началото, въпреки че беше необходима навременна намеса на Ingrid Engen, за да попречи на Johanna Rytting Kaneryd да се възползва максимално от топката на Cuthbert в 10-ата минута отгоре.

Картър трябваше да бъде на точното място в точното време, за да блокира удара на Салма Паралуело в 16-ата минута след пробив на Айтана Бонмати, а Бюканън беше също толкова нащрек, за да откаже на същия играч, след като тя се измъкна шест минути по-късно.

Гостите навлизаха в мача с Майра Рамирез, която нахлуваше отляво и те получиха наградата си пет минути преди почивката, когато Сьоке Нускен задържа топката и след това изведе в квадрат за Кътбърт, чийто удар се завъртя над Енгел и над вратаря Каталина Кол.

Но изглеждаше, че имат проблеми секунди по-късно, когато реферът отсъди дузпа срещу Бюканън, след като тя блокира гола на Патри Гиджаро с ръка, само за продължителна проверка на VAR, която показа, че Паралуело е бил в засада при натрупването, за да ги спаси.

Паралуело стреля от воле ужасно широко, след като беше избран на далечната греда от Каролайн Греъм Хансен, а резервата Алексия Путелас пропусна целта със спасителен знак с последния удар в мача.