Челси се възстанови от бавния старт, за да улесни Шефилд Юнайтед
Breaking News | 2023-12-16 | 20:34:04

Челси се възстанови от тежкото първо полувреме, като победи Шефилд Юнайтед с 2-0 на Стамфорд Бридж и спечели последователни домакински победи във Висшата лига за първи път за повече от година.

Коул Палмър продължи с добрия си старт в западен Лондон и беше разликата за отбора на Маурисио Почетино, като вкара началния гол от Рахим Стърлинг в началото на второто полувреме, преди да центрира за Николас Джаксън, за да направи две.

Първото полувреме беше моментално забравимо, тъй като Челси се трудеше без изобретателство, когато владееше топката, преди лятното подписване от Манчестър Сити да подобри репутацията му на печеливш мач в отбор, който остава влудяващо непостоянен във финалната третина.

Почетино посочи Кристофър Нкунку сред своите заместници за първи път и завръщането му във форма не можеше да дойде в по-подходящ момент за пропускане на Челси. Въпреки факта, че мачът беше ефективно спечелен след 30 минути игра, феновете на домакините бяха принудени да чакат да зърнат играча, който се надяват да бъде техният спасител пред вратата.

Челси доминираше в началото, но носеше малка заплаха. Първата им гледка към гол беше полушанс, Конър Галахър изравни Густаво Хамер, за да спечели топката в халфовата линия и удари замах, който беше изпълнен с лекота от Уес Фодерингам.

Посетителите бяха доволни от играта игра пред тях, оставяйки малко или никакво пространство зад себе си, за да могат Стърлинг и Михайло Мудрик да се възползват от фланговете на Челси.

Мудрик обобщи бурното начало на 20-те минути с дръзко индийско орехче срещу Джейдън Богъл, преди да хвърли невероятни усилия който беше поставен някъде близо до ъгловия флаг.

Джордже Петрович, при своя пълен дебют във Висшата лига, беше първият вратар, който изглеждаше наистина загрижен, пристигащият през лятото от New England Revolution се хвърли с пълна сила срещу амбициозния Камерън Арчър Усилие от 20 ярда, докато свирна на сантиметри от гредата, докато Блейдс предупреди за заплахата си при контра.

Челси спечели само веднъж след жестоката си победа с 4-1 в Тотнъм в началото на ноември, но голове пресъхнаха напоследък и срещу Блейдс през първото полувреме откриха, че всеки път към гола им е блокиран.

Техният предпочитан път беше широк аут през Стърлинг и Мудрик, но когато топката пристигаше в наказателното поле, рядко намираше синя риза. В центъра Палмър се трудеше и търсеше убийственото подаване, но през първия период беше далеч от най-добрия си резултат с топката в крака.

Джаксън имаше най-добрия момент за своята страна от полувремето, като намали отляво и побеждавайки двама защитници, преди да насочи нисък удар малко по-широк от границата на наказателното поле. Челси владееше 80 процента в началните 45 минути, от които отправиха един удар към вратата.

Голът девет минути след полувремето беше посрещнат повече с облекчение, отколкото с въодушевление.

Палмър започна, прибирайки топката централно и я подавайки към Стърлинг, който изправи своя човек и с изблик на ускорение се втурна отвъд него.

Центирането му в наказателното поле имаше скорост и удар , а там, за да го посрещне, беше Палмър, който продължи да надминава Фодерингам за шестия си гол за сезона.

Пет минути по-късно бяха две и Палмър отново беше архитектът. Една летяща топка към дузпата предизвика хаос в задната част на Блейдс, тъй като първо Стърлинг, а след това Галахър получиха тъч, топката се завъртя към Фодерингам, който не успя да се събере, а Палмър я намали, за да почисти Джаксън в празна врата.

Петрович спаси от пряк свободен удар на Хамер, като се спусна ниско отляво, за да обърне топката назад, след като Стърлинг беше отказан един на един от Фодерингам.

Галахър, влиятелен през цялото време сърдечния ритъм на халфовата линия на Челси, проби над гредата, докато домакините утвърждаваха доминацията си.

Армандо Броя влезе от резервната скамейка и заложи претенция за пропуск на сезона, като прати топката в стойката на Матю Хардинг от едва на ярд разстояние.

Но те вече бяха направили достатъчно, тъй като домакинските фенове станаха свидетели на победа в лигата само за пети път през 2023 г.