Челси стигна до финала на Карабао Къп с удар на реванша срещу Мидълзбро
Breaking News | 2024-01-24 | 11:33:35

Челси остави поражението в първия си полуфинален мач от Карабао Къп срещу Мидълзбро зад себе си, за да записа първо участие на Уембли от 2022 г. насам с безмилостна победа с 6-1 на Стамфорд Бридж.

Четири гола през първото полувреме за отбора на Маурисио Почетино ефективно сложиха край на равенството като надпревара като автогол на Джони Хаусън, а ударите на Енцо Фернандес, Аксел Дисаси и Коул Палмър показаха клинична страна на Челси рядко видяно през този сезон.

Нони Мадуеке и вторият от Палмър завършиха категорично завръщане късно, преди Морган Роджърс да даде повод на пътуващите фенове на Боро да аплодират две минути преди края.

Дотогава домакините отдавна си бяха осигурили мястото на финала, победа с общ резултат 6-2, гарантираща, че ще се изправят срещу Ливърпул или съперника от западен Лондон Фулъм на 25 февруари.

Челси доминираше притежанието на топката в началото, но му трябваха до 11 минути, за да създадат първия си шанс, Бен Чилуел се появи непокрит в наказателното поле и се насочи малко по-далеч от пробита топка на Тиаго Силва над горната част.

И това беше завръщащият се Чилуел, чиято визия и представяне оформиха откриването на страната му. Топката през средата за Рахийм Стърлинг разряза защитата на Боро на две и Стърлинг, пропускайки шанса да стреля, погледна нагоре и даде храна на Армандо Броя – но преди да успее да я чукне покрай Том Глоувър, капитанът на Боро Хаусън неволно я отклони извън собствения си вратар.

Роджърс стреля към долния ъгъл на Джордже Петрович от хитро изпълнение на корнер, докато гостите търсеха мигновен отговор, а вратарят спаси в подножието на гредата.

Но мачът изглеждаше все по-добър като Челси да загуби и точно преди половин час те водеха за първи път в равенството.

Стърлинг маневрира от кул -de-sac чрез възхитителна задна пета, за да нахрани Disasi, който спринтира нагоре по припокриването. Нахлувайки в наказателното поле, той върна топката за Броя, чийто протрит удар се отклони на пътя на Фернандес за най-простото завършване, насочено в ъгъла.

Стърлинг и Дисаси комбинираха отново минути по-късно, за да направят 3-0 , нападателят на Англия вмъкна съотборника си, за да успее да успее за първи път, докато привържениците на гостите зад вратата видяха как мечтите за достигане до Уембли се изпариха.

Боро смело се опита да играе отзад въпреки пороя голове на Челси, които заплашваха да ги отмият, но техният герой от първия мач, Хейдън Хакни, имаше пръст в това да подари на Челси четвъртия, оставяйки Дан Барласър изложен с катастрофален пас, който позволи на Палмър да завърши в гредата с типично хладнокръвие.

Домакините се стремяха да стигнат до първи голям финал, откакто консорциумът Clearlake Capital на Тод Бойли завърши закупуването на клуба през май 2022 г. и след като работата беше почти свършена до почивката, чувството за лекота рядко се наблюдаваше сезонът премина около Стамфорд Бридж.

Отборът на Карик все още се стремеше да хване топката и да играе през второто полувреме, подход, който им заслужаваше, ако на моменти изглеждаше като покана за пети гол на Челси.

Пристигна с 15 минути за игра. Резервният Конър Галахър прокара топката към линията и намали, за да може Палмър да отвори тялото си и да вкара отвъд открития Глоувър.

Мадуеке, изпратен на почивката, танцува и направи шест от централната врата отклоняване на Рей ван ден Берг минути по-късно.

Голът на Роджърс при смъртта предизвика рев на одобрение от гостуващите фенове. В интерес на истината, техният отбор никога не е изглеждал така, сякаш печели победата, за която жадуваха по време на дългото си пътуване на юг.