Челси засили европейските надежди, след като късните голове зашеметиха Нотингам Форест
Breaking News | 2024-05-11 | 20:57:19

Челси продължи своя късен скок за европейска квалификация с неистова победа с 3-2 срещу Нотингам Форест, който пропусна шанса да потвърди оцеляването си във Висшата лига със стил.

Голове на Михайло Мудрик, Рахийм Стърлинг и Николас Джаксън направиха три поредни победи за отбора на Маурисио Почетино, който сега е наравно с шестия Нюкасъл с два мача преди края.

Почетино, който каза, че бъдещето му в клуба ще бъде решено „след една седмица“, все още може да изведе сините в Лига Европа или Лига на конференциите Европа, в зависимост от крайната позиция на Манчестър Юнайтед в лигата и дали ще спечелят ФА Къп или не.

Форест изглеждаше, че ще подпечата статута си във висшия дивизион с победа, след като голове на Уили Боли и Калъм Хъдсън-Одои ги доведоха до 2-1, но все още са в безопасност от изпадане.

Те са с три точки над 18-ия Лутън и са с 12 гола по-добре с една оставаща игра, така че ще им трябва известен обрат, за да паднат в последния ден.

Като се има предвид приспадането им от четири точки за нарушавайки финансовите правила на Висшата лига и недоволството от съдийските решения, които смятат, че са били срещу тях този сезон, Форест ще види оцеляването като предизвикателен отговор на Висшата лига.

Никой няма да бъде по-щастлив от собственика на Форест Евангелос Маринакис , който се забавлява доста седмица, след като беше в Атина в четвъртък вечерта, за да види как другият му клуб Олимпиакос победи Астън Вила на полуфинала на Лига на конференциите Европа и достигна до първия в историята европейски финал.

С Бърнли и Загубата на Лутън по-рано следобед имаше купонджийска атмосфера на Сити Граунд.

Въпреки виртуалната си безопасност, феновете на Форест нямаше да оставят събитията от един бурен сезон да се изплъзнат, докато шумно освиркваха Висшата лига химн и разпъна транспарант, който гласеше: „Когато се опитват да ни държат надолу, ние им показваме кои са те“.

Но Челси бяха готови да играят на партита и продължиха напред в осмата минута.

Коул Палмър игра в Mudryk с остър пас и украинецът влезе пред своя страж и намери долния ъгъл.

Отговорът на Форест беше добър и те изравниха осем минути по-късно, когато Боли се освободи от неговия маркер на далечната греда и насочи пряк свободен удар в долния ъгъл с помощта на отклоняване.

Докато преследваха трите точки, които щяха да осигурят безопасността им, Форест два пъти уцели дървената конструкция на вратата. в началото на 15-те минути на второто полувреме.

Райън Йейтс прескочи греда с 20-ярдов удар и след това Морган Гибс-Уайт стрелна с глава към рамката от близка дистанция, като Крис Ууд някак си уцели отскочилата топка от две ярдов аут.

След като Тиаго Силва удари с глава греда в другия край, Форест беше лишен от гредата за трети път, когато отразеният удар на Хъдсън-Одои удари гредата.

Хъдсън -Одои се представи по-добре в 74-ата минута, когато се хвърли напред, проби навътре и намери долния ъгъл с извито усилие.

Но ликуващото домакинско празненство беше съкратено с два гола за две минути за Челси.

Първо Стърлинг, който се върна след контузия, се изви в далечния ъгъл, а след това 119 секунди по-късно Джаксън се заби с глава, за да донесе точките на гостите.