Челси засили надеждите си за осигуряване на европейския футбол, като разби Уест Хям
Breaking News | 2024-05-05 | 18:16:49

Челси запази електрическата си голова форма у дома и засили надеждите си за европейски футбол с победа с 5-0 над Уест Хям.

Отборът на Маурисио Почетино вече отбеляза 22 гола в последните си шест мача от Висшата лига на Стамфорд Бридж и тук имаше плавност в атаката им, която можеше да даде значително повече от петте, които прехвърлиха нещастните гости.

Челси водеше с трима на почивката. Първо Коул Палмър вкара 21-ия гол в лигата за дебютния си сезон в западен Лондон, насочвайки свободна топка в корнер, след което Конър Галахър отбеляза от воле.

Нони Мадуеке вкара трета глава в края на отлично първо полувреме, преди Николас Джаксън да повиши резултата си за сезона до 13 в лигата с дупка след почивката.

Челси се изкачи до седмо място след запис последователната лига печели за първи път от януари и има все по-голямо усещане, че след труден старт играчите реагират на методите на своя старши треньор.

За чуковете на Дейвид Мойс, това беше пагубна проява. Елиминиран от Европа и сега почти извън надпреварата за повторно класиране през следващата година, беше трудно да се избегне усещането за обещаващ сезон, който изчезва, тъй като головете на Челси прелетяха покрай Алфонс Ареола и техните играчи изглеждаха все по-унити.

Наказанието им започна след 15 минути. Мадуке центрира отдясно към Джаксън, топката се отклони обратно от Кърт Зума и се затича свободно към Палмър, който отвори левия си крак и насочи завършек в ъгъла.